Arabia Saudyjska | Kara śmierci dla nielegalnego driftera

Kara śmierci poprzez ścięcie - taki wyrok wydał saudyjski sąd w sprawie nielegalnego driftera, który podczas popisów zabił dwoje ludzi i uciekł z miejsca zdarzenia. Wyrok ma być wykonany publicznie
Kara śmierci dla nielegalnego driftera Surowy wyrok sądu w Arabii Saudyjskiej. Kara śmierci poprzez ścięcie - taki wyrok wydał saudyjski sąd ws. nielegalnego driftera, który podczas popisów zabił dwoje ludzi i uciekł z miejsca zdarzenia. Kara śmierci poprzez ścięcie - taki wyrok wydał saudyjski sąd w sprawie nielegalnego driftera, który podczas popisów zabił dwoje ludzi i uciekł z miejsca zdarzenia. Wyrok ma być wykonany publicznie. Nielegalne popisy drifterów-amatorów to w Arabii Saudyjskiej chleb powszedni. Adrenaliny szukają nie tylko biorący udział w popisach kierowcy, ale i tłumy gapiów, które zbierają się wzdłuż ulic, którymi jeżdżą drifterzy. Niezabezpieczone miejsca spotkań są śmiertelną pułapką dla publiczności, na co najlepszym dowodem jest wspomniana tragedia. Nielegalne spotkania drifterów to gigantyczny problem władz Arabii Saudyjskiej. Kara w opisywanym procesie ma być pokazowym straszakiem, który zmniejszy liczbę niebezpiecznych spotkań. W 2005 roku inny mieszkaniec Arabii Saudyjskiej podczas podobnej "zabawy" zabił trzy osoby. Wówczas sąd również skazał go na karę śmierci, ale ostatecznie złagodził ją do biczowania (3 tys. uderzeń) i 20 lat więzienia.
Ekstremalny drift cysterną
Ekstremalny drift cysterną | Wideo

Nielegalne popisy drifterów-amatorów to w Arabii Saudyjskiej chleb powszedni. Adrenaliny szukają nie tylko biorący udział w popisach kierowcy, ale i tłumy gapiów, które zbierają się wzdłuż ulic, którymi jeżdżą drifterzy. Niezabezpieczone miejsca spotkań są śmiertelną pułapką dla publiczności, na co najlepszym dowodem jest nieodległa tragedia.

Nielegalne spotkania drifterów to gigantyczny problem władz Arabii Saudyjskiej. Kara w opisywanym procesie ma być pokazowym straszakiem, który zmniejszy liczbę niebezpiecznych spotkań.

W 2005 roku inny mieszkaniec Arabii Saudyjskiej podczas podobnej "zabawy" zabił trzy osoby. Wówczas sąd również skazał go na karę śmierci, ale ostatecznie zredukował karę do biczowania (3 tys. uderzeń) i 20 lat więzienia.

Źródło: Reuters

ZOBACZ TAKŻE:

Stać Cię na samochód używany. Sam zobacz

Jak się kończy zabawa zapalniczką na stacji benzynowej? | Wideo

Co kobieta potrafi zrobić z autem w minutę? | Wideo

Komentarze (98)
Arabia Saudyjska | Kara śmierci dla nielegalnego driftera
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • pan_zielony

  Oceniono 160 razy 146

  Jak przeczytałem tytuł, pomyślałem: qrwa, co za kraj!
  Jak przeczytałem artykuł, pomyślałem: qrwa, co za portal!

 • rekkoon

  Oceniono 142 razy 130

  Co za skończony matoł i idiota napisał ten tytuł? "Publiczne ścięcie za nielegalny drift"? Ścięcie będzie za zabicie ludzi a nie za driftowanie, k..., matoły, bo już łagodniej chyba nie można was nazwać. Co będzie następne? "Zabił człowieka palcem" - gdy okaże się, że palec tkwił na spuście pistoletu?

 • destinyforall

  Oceniono 90 razy 88

  Wybitnie GŁUPI tytuł! Kara śmierci za zabicie dwóch osób, a nie za "nielegalny drift". To jednak duża różnica. Opamiętajcie się, "dziennikarze"! Coraz częściej na Gazeta.pl można spotkać takie zabiegi, które mają na celu wyłącznie przyciągnąć uwagę. Płacą wam za liczbę odsłon, czy co ? Poziom tabloidu! W dobrej redakcji taki tekst po prostu by nie przeszedł!

 • ciotka_ltd

  Oceniono 81 razy 71

  I po co to dezinformowac? To nie jest kara za 'nielegalny drifft'. To kara za zabicie DWOCH osob z powodu CELOWO niebezpiecznej jazdy. Nalezalo sie.

 • Gość: wiem co mówię

  Oceniono 70 razy 46

  Bardzo podoba mi się ten kraj- oko za oko, ząb za ząb. A nie takie sądowe cyrki jak u nas - drogowi mordercy chodzą po ulicach i śmieją się, a do więzień pakują jakieś płotki jadące rowerem po 2 piwach...

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 49 razy 41

  Wy naprawdę jesteście idiotami.

  "Ścięcie za nielegalny drift"
  oraz
  "Kara śmierci nielegalnego driftera, który(...) zabił dwoje ludzi i uciekł z miejsca zdarzenia."

  Zabiją go za dwa zabojstwa, nie za drift...
  ];>>>

 • ndz

  Oceniono 41 razy 41

  To jest ścięcie za zabicie dwóch ludzi a nie za nielegalny drift !!!!!!!!!! "Drobna" manipulacja

 • anemusek

  Oceniono 48 razy 40

  Tytuł rozwala - został skazany nie za drift ale za wielokrotne morderstwo z premedytacją...

 • rob-one

  Oceniono 48 razy 36

  biczowanie powinno być u nas obligatoryjną karą dla nietrzeźwych kierowców,
  nic innego nie działa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX