Lamborghini Aventador pokryty złotem

CEO Lamborghini w Miami pochwalił się swoim nietuzinkowym Aventadorem. Błyszczący supersportowiec jest pokryty szczerym złotem

Tak przynajmniej uważa jego właściciel. Trudno ocenić, czy to prawda, ale fakt pokrycia całej karoserii szczerym złotem pobudza wyobraźnię. Szczególnie wtedy, gdy zaczniemy się zastanawiać nad wartością tak przygotowanego Lambo. Już za standardowego Aventadora trzeba zapłacić ponad dwa miliony złotych (Lamborghini Aventador | Ogłoszenia). A ile mogło kosztować jego złote wdzianko? Tego nie zdradzono. W ubiegłym roku na aukcji sprzedano miniaturowy model tego modelu Lamborghini, który wykonano ze szczerego złota. Cena wywoławcza wyniosła 2 mln euro. Ostatecznie zapłacono za niego 3,5 mln euro. Ile zatem mógłby kosztować "prawdziwy" Aventador pokryty złotem? Dużo. Bardzo dużo.

ZOBACZ TAKŻE:

Nie wyjeżdżaj. Lamborghini Aventadora kupisz w Polsce za...

Lamborghini Aventador vs Porsche 911 | Wideo

Lamborghini Aventador vs myśliwiec F16 | Wideo

Więcej o:
Komentarze (23)
Lamborghini Aventador pokryty złotem
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cometto-pl

  Oceniono 15 razy 13

  Jeśli to się upowszechni, powstanie nowa specjalizacja złodziejska - złodzieje lakieru... :D

 • rla555

  Oceniono 15 razy 11

  Wygląda jak z teldysku Disco Polo. Masakra.

 • hubba_hubba

  Oceniono 11 razy 9

  Miesiąc temu widziałem w Pradze na Malej Stranie tak samo pozłacanego Astona Martina (na czeskich numerach). Samochód piękny, ale ta pozłotka to wiocha.

 • milopl666

  Oceniono 8 razy 6

  W sam raz dla szejka z Dupaju

 • pi_rez

  Oceniono 5 razy 5

  1 metr kwadratowy złota kosztuje poniżej 100zł. jedna ksiażeczka złotnicza (0,49m) kosztuje ponizej 40zł. tak więc - najwiecej kosztuje robocizna

 • liczbynieklamia

  Oceniono 5 razy 5

  "W ubiegłym roku na aukcji sprzedano miniaturowy model tego modelu Lamborghini, który wykonano ze szczerego złota. Cena wywoławcza wyniosła 2 mln euro. "

  Trudno to porównywać. Model był wykonany ze złota, a samochód jest tylko pozłacany. Złoto jest bardzo ciągliwe i kowalne, dzięki czemu można pokrywać powierzchnie bardzo, ale to bardzo cieniutką warstwą. Możliwe, że do wykonania miniatury zużyto więcej złota, niż do pozłocenia całości w rozmiarze oryginalnym.

  Sam samochód mi się w ogóle nie podoba, zastanawiam się też, na ile to bezpieczne rozwiązanie w kontekście możliwości oślepienia siebie lub kogoś światłem odbitym od lustrzanej warstwy metalu.

 • Gość: armi

  Oceniono 3 razy 3

  Wiochą jedzie na kilometr. Srebrny jeszcze by uszedł. Ale to... to chyba jest albo właśnie dla "szejka z Dupaju" lub Justina Biebera. A swoją drogą, to chyba któryś z tych szejków ma złotego SLR-a?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX