Supersamochód z Brazylii

O supersamochodzie marzy chyba każdy kraj na świecie. Tworzyli go Meksykanie, Rumuni, Słoweńcy, Chorwaci i wiele innych narodów. Do tego grona kilka lat temu dołączyli Brazylijczycy, którzy teraz prezentują rozwinięcie swoich wcześniejszych planów. Przed Wami DoniRosset
Supersamochód z Brazylii Przed Wami DoniRosset Brazylijczyk William Denis Rosset stworzył projekt superauta DoniRosset. Samochód ma być wyposażony w 8,4-litrowy silnik V10 z Dodge'a Vipera o mocy 1007 KM Idea brazylijskiego supersamochodu zrodziła się w głowie Williama Denisa Rosset, który chciał zbudować wyjątkowe auto i podarować je w prezencie swemu ojcu. Proces powstawania samochodów z najwyższej półki jest jednak bardzo długi i kosztowny, dlatego DoniRosset pozostaje na razie jedynie komputerową wizją. W zamyśle samochód miałby być wyposażony w 8,4-litrowy silnik V10 z Dodge'a Vipera. Dwie turbosprężarki potrafią wykrzesać z jednostki aż 1007 KM. Autorzy projektu podali nawet wymiary swego dzieła - dwuosobowe nadwozie ma być długie na 4,7 m i szerokie na 2 m. Pełnowymiarową glinianą rzeźbę auta William Rosett podobno pokazał przyjaciołom, którzy byli projektem zachwyceni. Początkowo winny całego "zamieszania" Rosett planował stworzyć jeden egzemplarz modelu, który miał trafić w ręce jego ojca. Warte milion dolarów auto ma jednak szanse na produkcję - tak przynajmniej twierdzą twórcy projektu. Produkcja ma zostać ograniczona do 50 sztuk rocznie. Nic się jednak nie rozpocznie bez pieniędzy inwestorów. A ci mogą niechętnie dokładać do niepewnego projektu.
Marussia
Tego możemy Rosjanom zazdrościć?

Idea brazylijskiego supersamochodu zrodziła się w głowie Williama Denisa Rosset, który chciał zbudować wyjątkowe auto i podarować je w prezencie swemu ojcu. Proces powstawania samochodów z najwyższej półki jest jednak bardzo długi i kosztowny, dlatego DoniRosset pozostaje na razie jedynie komputerową wizją.

W zamyśle samochód miałby być wyposażony w 8.4-litrowy silnik V10 z Dodge'a Vipera. Dwie turbosprężarki potrafią wykrzesać z jednostki aż 1007 KM. Autorzy projektu podali nawet wymiary swego dzieła - dwuosobowe nadwozie ma być długie na 4,7 m i szerokie na 2 m.

Pełnowymiarową glinianą rzeźbę auta William Rosett podobno pokazał przyjaciołom, którzy byli projektem zachwyceni. Początkowo winny całego "zamieszania" Rosett planował stworzyć jeden egzemplarz modelu, który miał trafić w ręce jego ojca. Warte milion dolarów auto ma jednak szanse na produkcję - tak przynajmniej twierdzą twórcy projektu. Produkcja ma zostać ograniczona do 50 sztuk rocznie. Nic się jednak nie rozpocznie bez pieniędzy inwestorów. A ci mogą niechętnie dokładać do niepewnego projektu.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe, bezwypadkowe Ferrari F430 za 108 tys.

Supersamochód po turecku

Miejsce parkingowe za... 3,4 mln zł!

Więcej o:
Komentarze (12)
Supersamochód z Brazylii
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • samiec_alfa_romeo

  Oceniono 33 razy 33

  Oooo więc oto powstanie też supersamochód z Polski!!!

  Uwaga jest to mój zamysł - silnik zapożyczę od wieśwagena - będzie to ich W16 z którego zdejmę jednak ograniczniki i silnik rozwinie swoje naturalne 2 tys koni.

  Nadwozie wykonane będzie z karbonu i włókna szklanego. Użyjemy materiałów z NASA aby jak najbardziej obniżyć masę - wszystko co tylko możliwe, każdą śrubkę, wykonamy z tytanu. Auto w domyśle ma ważyć tonę.

  Specjalny pakiet aerodynamiczny będzie wytwarzał przy 250 km/h siłę docisku większą niż waga samochodu. Dzięki temu możliwe będzie jeżdżenie po suficie.

  Napęd będzie przekazywany na koła tylne. Dzięki sporej mocy i niskiej masie przyspieszenie do setki będzie wynosić 1 sekundę a po 5 sekundach auto będzie jechać już 200 km/h. Po 10 sekundach - 300 km, a po 20 usłyszymy grzmot i auto będzie jechać szybciej niż dźwięk który wydaje.

  Dzięki specjalnym karbonowo-ceramiczno-diamentowym tarczom hamulcowym auto będzie zatrzymywać się ze 100 km na godzinę na dystansie 20 metrów a po rozgrzaniu tarcz - będzie zatrzymywać się od razu, bez drogi hamowania.

  Szacowana cena polskiego supersamochodu to 10 mln euro, powstanie tylko 20 sztuk z czego jedna pójdzie od razu do sprzedaży na części do pozostałych 19.

  Możecie rzucać newsa na stronę główną.

 • Gość: armi

  Oceniono 2 razy 2

  Zdecydowanie bardziej oryginalny i ładniejszy projekt niż Arrinera.

 • liczbynieklamia

  Oceniono 4 razy 2

  Wygląda na to, że Arrinera wyprzedziła swoją epokę. Tak jak Polacy przejęli od mieszkańców Ameryki Południowej system argentyński, tak mieszkańcy Ameryki Południowej przejmą od nas system polski. Bojar Tuning zmieni nazwę na Bojar Prototypes i będzie miał zamówień do 2018 roku - jak Penderecki, a Lee Noble zamówi w Chinach kontener znaczków "bajlinobl" i będzie sprzedawał po 10 tysięcy baksów sztuka.

 • Gość: lol

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo fajny projekt! Ma charakter ;)

 • Gość: stanczyk

  Oceniono 2 razy 0

  ... taki sam przekręt jak Arrinejra ?!? .. :0 ...

  to przynajmniej wyglkada ciekawie / oryginalnie ...

 • Gość: gimnazjalista

  Oceniono 2 razy 0

  Przód wygląda jak czubek h...ary (czy jak tam się nazywa Zonda 2.0).

 • xyzpawel

  Oceniono 9 razy -1

  Nominacja na najgłupszy news roku.

 • jan.jagislaw

  Oceniono 3 razy -1

  Jakiś dziwoląg straszny.

  Lampy z tyłu jak w Cztery Zera dla Frajera

 • fragles102

  Oceniono 2 razy -2

  Tak jak nasza ostatnia cobra bazująca na korsie hehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX