Polscy złodzieje uciekli do Niemiec?

Kontrole na polsko-niemieckiej granicy zniesiono w 2007 roku. Od tej pory liczba kradzieży aut na niemieckich tablicach w Polsce zmalała, a w Niemczech wzrosła. Miejscami nawet o 275 proc. - donosi niemiecki dziennik "Potsdamer Neuste Nachrichten"
Volkswagen Passat
Jakie auta najczęściej kradną złodzieje?

Dziennik PNN powołał się na poufny raport, z którego wynika, że w latach 2007-2011 w graniczących z Polską Brandenburgii i Saksonii liczba kradzieży wzrosła dwukrotnie. W niektórych częściach Brandenburgii wzrosty wynosiły aż 275 proc. Więcej kradzieży odnotowano w całym kraju (+22,5 proc.). Według autorów raportu, który został przygotowany na konferencję ministrów spraw wewnętrznych niemieckich krajów związkowych, winni takiemu stanowi rzeczy są złodzieje z Polski i Czech, którzy po otwarciu granic przenieśli swoją działalność do Niemiec.

Dziennik PNN podaje, że z analiz przeprowadzony przez Federalny Urząd Kryminalny i niemiecką policję wynika, że większość skradzionych w Niemczech pojazdów jest szmuglowana do Polski i innych krajów Europy Wschodniej oraz jeszcze dalej - do Tadżykistanu i Uzbekistanu. Wzrost liczby kradzieży nie dotyczy wyłącznie samochodów. Coraz częściej mieszkańcy graniczących z Polską landów skarżą się na kradzieże również maszyn budowlanych.

W raporcie przytaczanym przez "Potsdamer Neuste Nachrichten" czytamy, że bandy złodziei dysponują najnowocześniejszym sprzętem, który pozwala im bez trudu przebrnąć przez nowoczesne systemy zabezpieczeń montowane w nowych samochodach. Doniesienia te każą przypuszczać, że do spadku kradzieży samochodów w Polsce przyczyniła się nie policja, a głównie sami złodzieje.

Źródło: Puls Biznesu via Potsdamer Neuste Nachrichten

ZOBACZ TAKŻE:

Używane auta w dobrych cenach. Sprawdź

Polska wzorem w walce ze złodziejami aut

Złodzieje teraz kradną "na ulotkę". Jak się bronić?

Komentarze (48)
Polscy złodzieje uciekli do Niemiec?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • stary.gniewny

  Oceniono 46 razy 40

  Gwałciciele pouciekali do Anglii, dresiarstwo do Holandii a złodzieje do Niemiec.
  Polska zrobiła się pięknym krajem.

 • luki349

  Oceniono 40 razy 32

  z tego kraju nawet złodzieje uciekają... --.--'

 • palerboll

  Oceniono 55 razy 27

  Ano niestety. Jesteśmy krajem nauczonym przez swój stary system kombinowania i okradania innych. Niestety stare czasy już minęły ale nawyki zostały....

 • hanklo

  Oceniono 42 razy 22

  Nie klocic sie. Wiadomo.Wszyscy Polacy to ku... i zlodzieje z wyjatkiem naturalnie mnie,mojego brata,siostry,dzieci,rodzicow,dziakow, kuzynow,przyjaciol,kolegow i znajomych i ksiezy z wyjatkiem Ojca Dyrektora szmugielnika , zbieracza frsy na ratowanie stoczni. W zyciu niczego nie ukradlismy bo jestesmy uczciwi ikatolicy z pokolenia JPII

 • rabbinhood

  Oceniono 17 razy 15

  łowcy nagród wynajęci przez firmy ubezpieczeniowe rozwiązaliby sprawę... to maksymalnie kilkaset osób, czyli kilkanaście prężnych grup, złapać jednego, to doprowadzi do reszty, czyli wystarczy złapać kilkunastu. Może powinna powstać komórka koordynująca takie działanie na terenie całej UE?

 • serwolatka5

  Oceniono 25 razy 13

  Prędzej czy później Unię Europejską szlag trafi gdyż Polak katolik potrafi.

 • adamspzoo1

  Oceniono 14 razy 12

  Tu w Los Angeles dzis slyszalem w radio ze chca na probe na razie wprowadzic automatyczne czytniki tablic rejestracyjnych zainstalowane w autach policyjnych tak zeby sam komputer sobie po drodze skanowal wszystkie mozliwe tablice i jak cos nie tak to da znac glinie....na kazdej drodze z Niemiec do Polski tez powinny byc kamery dokladnie skanujace auta wyjezdzajace z Niemiec! Jak sie chce to da sie z tym walczyc!!! Pamietajcie ze Polska nie ma granicy z Litwa i dalej a tamci z ruskimi maja stare lapowkarskie uklady.Do Polski tiry z fajkami bez akcyzy wjezdzaja wlasnie przez Litwe!!! Przy granicy PL/DE kradna wiecej bo to najblizej tym z bylego ZSRR...Polscy zlodzieje pewnie czesto jezdza dalej!

 • stasieczek5

  Oceniono 28 razy 12

  Sezon ogórkowy nadchodzi !!!!
  Już dawno, wiele lat temu, sami Niemcy pisali (o czym w Polsce było wiadome), że wiekszość tzw. kradzieży to były "omuwy" ze złodziejami w celu ozyskania odszkodowania.
  Poza tym, Droga Redakcjo, czyżby Niemcy TYLKO nam otworzyli granice ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX