Najdroższy samochód świata

Za rekordową sumę 28 milionów euro anonimowy kolekcjoner kupił Ferrari 250 GTO zbudowane specjalnie dla Stirlinga Mossa
Najdroższy samochód świata Rekordowa cena Ferrari 250 GTO. Za rekordową sumę 28 milionów euro anonimowy kolekcjoner kupił Ferrari 250 GTO zbudowane specjalnie dla legendarnego kierowcy F1 Stirlinga Mossa. Za rekordową sumę 28 milionów euro anonimowy kolekcjoner kupił Ferrari 250 GTO zbudowane specjalnie dla Stirlinga Mossa. Zbudowano tylko 39 egzemplarzy Ferrari 250 GTO, dlatego też nikogo nie dziwią astronomiczne ceny na rynku aut używanych. Właściwie rynku nie ma, bo jeśli już ktoś takiego klasyka ma, to rzadko i niechętnie się go pozbywa. Ostatnio taka transakcja miała miejsce dziesięć lat temu. Wtedy Ferrari zmieniło właściciela za 6,8 mln euro. To, które obecnie sprzedano, jest wyjątkowe nie tylko ze względu na swój kolor. Auto zostało zbudowane dla czterokrotnego wicemistrza świata i szesnastokrotnego zwycięzcę Grad Prix Stirlinga Mossa. Po swoim wypadku w 1962 roku Sir Moss już nigdy nie mógł się nim ścigać i tak miętowo zielone 250 GTO przejechało tylko jeden wyścig w Le Mans, po czym trafiło do garażu kolekcjonera.

Ferrari 250 GTO | 50 urodziny

Niedawno pisaliśmy o drogich oldtimerach, ale to Ferrari z 1962 roku przebija absolutnie wszystko. Zbudowano tylko 39 egzemplarzy Ferrari 250 GTO, dlatego też nikogo nie dziwią astronomiczne ceny na rynku aut używanych. Właściwie rynku nie ma, bo jeśli już ktoś takiego klasyka ma to rzadko i niechętnie się go pozbywa. Ostatnio taka transakcja miała miejsce dziesięć lat temu. Wtedy Ferrari zmieniło właściciela  za 6,8 mln euro.

To które obecnie sprzedano jest wyjątkowe nie tylko ze względu na swój kolor. Auto zostało zbudowane dla czterokrotnego wicemistrza świata i szesnastokrotnego zwycięzcę Grad Prix Stirlinga Mossa. Po swoim wypadku w 1962 roku Sir Moss już nigdy nie mógł się nim ścigać i tak miętowo zielone 250 GTO przejechało tylko jeden wyścig w Le Mans, po czym trafiło do garażu kolekcjonera.

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje w Polsce używane Ferrari?

Unikatowe Ferrari Superamerica 45

Ferrari FF spłonęło na A4 | Wideo

Więcej o:
Komentarze (23)
Najdroższy samochód świata
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • 4slash

  Oceniono 10 razy 10

  m
  Tak tak, szczególnie poprzedni właściciel tego Ferrari to frajer. Nic nie robiąc zarobił 21,2 mln euro w ciagu 10 lat. Nie licząc oczywisci prowizji dla domu aukcyjnego. Ludzie bogaci najczęściej nie są frajerami, a biedni pocieszają się, że są uczciwi. A może weź się m do roboty bo ciągle piszesz na forum to samo i twój wkład jest zerowy - w pracy chyba podobnie i dlatego nik cię nie docenił.

 • Gość: misio zdzisio

  Oceniono 9 razy 3

  anonimowy kolekcjoner? pisali przeciez wszedzie, ze to Amerykanin, McCaw sie nazywa, i dorobil sie fortuny rozwijajac wlasna firme telekomunikacyjna, ktora potem odkupilo AT&T.

  http://www.barchetta.cc/english/all.ferraris/detail/3505gt.250gto.htm - to z kolei a'propos znacznie wiekszej bzdury, mianowicie "przejechało tylko jeden wyścig w Le Mans, po czym trafiło do garażu kolekcjonera". to jasne, ze o samochodach wiecie niewiele, ale moze jakis risercz jednak wartoby zrobic, zanim sie opublikuje te bzdety?

 • kixx

  Oceniono 5 razy 3

  znak STOP i wszystko na temat,jak to kierowcy w innych krajach,w odroznieniu od Polakow, rygorystycznie przestrzegaja przepisow

 • kretu23

  Oceniono 2 razy 2

  nie warto było tego przepuścić przez jakiś korektor?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 3 razy 1

  Ktoś uprał trochę kasy...

 • stefankawalec

  Oceniono 3 razy 1

  Sir Stiring, nie sir Moss. Po nadaniu tytułu szlacheckiego wymienia się tylko tytuł i imię osoby.

 • seznam

  0

  W Interii są lepsi, sprzedali to auto za 35 mln euro. Komu wierzyć? Chyba nikomu.

 • fsmg

  0

  w rmf fm mówili koło 20 że za 35 milionów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX