Hyundai i Kia wyprzedzają Citroena

Nowe modele w nowych segmentach, przykuwająca wzrok stylistyka oraz odczuwalna poprawa jakości - oto aspekty, dzięki którym koreańskie auta zdobywają serca (i portfele) coraz większej liczby klientów. W Europie Hyundai i Kia wyprzedziły właśnie Citroena
Hyundai i Kia wyprzedzają Citroena W pierwszych miesiącach 2012 r. siostrzane marki z Korei "zagarnęły" 5,8 proc. europejskiego rynku W pierwszych 4 miesiącach 2012 r. Kia i Hyundai "zagarnęły" 5,8 proc. europejskiego rynku. Koreańskie marki wyprzedziły Citroena, którego wynik to 5,6 proc. Nowe modele w nowych segmentach, przykuwająca wzrok stylistyka oraz odczuwalna poprawa jakości - oto aspekty, dzięki którym koreańskie auta zdobywają serca (i portfele) coraz większej liczby klientów. Francuski "La Tribune" opublikował niedawno wyniki sprzedaży nowych samochodów w Europie. Raport dotyczył pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku. Wynika z nich, że siostrzanym markom z Korei (Kia i Hyundai) udało się "zagarnąć" 5,8 proc. całego rynku. To świetny wynik. I nie tylko dlatego, że w analogicznym okresie roku ubiegłego był on o ponad 1 proc. gorszy (dokładnie 4,6 proc.). Oznacza to także, iż koreańskie marki wyprzedziły w Europie Citroena, który może pochwalić się wynikiem 5,6 proc. Rezultat Kii i Hyundaia jest także lepszy od Toyoty (4,4 proc.) i Daimlera (5 proc.). Wszystko wskazuje na to, iż jest to jedynie wstęp do prawdziwej ofensywy. Inwestycje, które w najbliższym czasie Hyundai planuje przeprowadzić w Turcji, mają umożliwić firmie podwojenie wolumenu produkcji do 200 tys. aut rocznie.

Będzie wspólny silnik Hyundaia i BMW

Francuski La Tribune opublikował niedawno wyniki sprzedaży nowych samochodów w Europie. Raport dotyczył pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku. Wynika z nich, że siostrzanym markom z Korei (Kia i Hyundai) udało się "zagarnąć" 5,8% całego rynku.

To świetny wynik. I nie tylko dlatego, że w analogicznym okresie roku ubiegłego był on o ponad 1% gorszy (dokładnie 4,6%). Oznacza to także, iż koreańskie marki wyprzedziły w Europie Citroena, który może pochwalić się wynikiem 5,6%. Rezultat Kii i Hyundaia jest także lepszy od Toyoty (4,4%) i Daimlera (5%).

>> Ile kosztują Golfy z Korei? Sprawdź <<

Wszystko wskazuje na to, iż jest to jedynie wstęp do prawdziwej ofensywy. Inwestycje, które w najbliższym czasie Hyundai planuje przeprowadzić w Turcji, mają umożliwić firmie podwojenie wolumenu produkcji do 200 tys. aut rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Cee'd - test | Pierwsza jazda

Hyundai i30 - test | Pierwsza jazda

Dlaczego prezes Hyundaia chce, żeby Euro 2012 wygrali Niemcy?

Więcej o:
Komentarze (3)
Hyundai i Kia wyprzedzają Citroena
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: maciek

    Oceniono 17 razy 15

    Kia i Hyundai, cały czas piszecie w parze, to ile mają osobno? Skoro tak, to weźmy Citroena i Peugeota, w końcu to PSA i już będziemy mieli więcej niż Kia i Hyundai. A może polecimy w ogóle po bandzie i weźmiemy Seata, VW, Skodę i Audi i zdeklasujemy wszystko inne? Co z tego, że siostrzane marki, skoro są osobne? Takie głupie gadanie i kłamanie ludziom w żywe oczy, nie lubię tego.

  • Gość: nikt

    Oceniono 3 razy 1

    zgadzam sie z kolegą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX