Więcej fotoradarów od września

Warszawska straż miejska właśnie ogłosiła przetarg na kolejne fotoradary. Wśród nich znajdą się również te, które prócz prędkości sprawdzą, czy kierowca ma zapięte pasy, rozmawia przez komórkę albo przejeżdża przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Gdzie staną nowe fotoradary?
Więcej fotoradarów Warszawska straż miejska właśnie ogłosiła przetarg na kolejne fotoradary. Do września na ulicach Warszawy stanie siedem nowych fotoradarów. Oprócz nich bezpieczeństwa na stołecznych ulicach będą strzegły trzy nowe "inteligentne fotoradary" (jednocześnie zadbają o odpowiednie wpływy do miejskiej kasy). Mierzą one prędkość z czterech stron skrzyżowania, a ponadto robią zdjęcia tym kierowcom, którzy przejeżdżają przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Najnowsze fotoradary mają karać m.in. tych, którzy blokują skrzyżowanie, nie mogąc go opuścić przed zapaleniem czerwonego światła. Tym samym uniemożliwiają przejazd samochodom jadącym prostopadle do nich. Wzbudza to jednak sporo kontrowersji. Kierowcy skarżą się, że fotoradary robią zdjęcia tym, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie zaraz po zapaleniu się pomarańczowego światła, co nie jest niezgodne z przepisami. Nowe maszty ze stacjonarnymi fotoradarami staną między innymi na Puławskiej, Górczewskiej, Radzymińskiej i przy wjeździe do tunelu na Wisłostradzie, na Przyczółkowej, Powstańców Śląskich i w Alei Krakowskiej.

Do września na ulicach Warszawy stanie siedem nowych fotoradarów. Oprócz nich bezpieczeństwa na stołecznych ulicach będą strzegły trzy nowe "inteligentne fotoradary" (jednocześnie zadbają o odpowiednie wpływy do miejskiej kasy). Mierzą one prędkość z czterech stron skrzyżowania, a ponadto robią zdjęcia tym kierowcom, którzy przejeżdżają przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Gdzie można się ich spodziewać?

Fotoradary
Uwaga! Będą robić zdjęcia od tyłu

Pierwszy znajdzie się na skrzyżowaniu ulic Ostrobramskiej i Fieldorfa. Dziś właściwie codziennie stoi tam patrol straży miejskiej z przenośnym fotoradarem. Długa prosta prowokuje do mocnego wciskania pedału gazu. Od września się to zmieni, bo stanie tam fotoradar z wbudowaną pod jezdnią płytą indukcyjną - kierowcy przecinający skrzyżowanie "na późnym pomarańczowym" będą karani mandatem bez względu na prędkość, jaką wówczas osiągną.

Kolejny "inteligentny fotoradar" stanie na skrzyżowaniu Grójeckiej i Korotyńskiego. Ostatni znajdzie się na rogu Al. Niepodległości i ul. Batorego.

Najnowsze fotoradary mają karać m.in. tych, którzy blokują skrzyżowanie, nie mogąc go opuścić przed zapaleniem czerwonego światła. Tym samym uniemożliwiają przejazd samochodom jadącym prostopadle do nich. Wzbudza to jednak sporo kontrowersji. Kierowcy skarżą się, że fotoradary robią zdjęcia tym, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie zaraz po zapaleniu się pomarańczowego światła, co nie jest niezgodne z przepisami.

Nowe maszty ze stacjonarnymi fotoradarami staną między innymi na Puławskiej, Górczewskiej, Radzymińskiej i przy wjeździe do tunelu na Wisłostradzie, na Przyczółkowej, Powstańców Śląskich i w Alei Krakowskiej.

Źródło: RMF FM

ZOBACZ TAKŻE:

Aktualne ogłoszenia motoryzacyjne. Sprawdź

Jest nowy taryfikator punktów karnych. Surowe kary za...

Cała prawda o fotoradarach

Więcej o:
Komentarze (58)
Więcej fotoradarów od września
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • qurarra

  Oceniono 35 razy 33

  A kiedy zamontują zegary pokazujące czas do zapalenia się zielonego światła? Bo to chyba korki i brak płynności jazdy jest głównym problemem Wawy? Inne miasta już to mają od dawna i efekty są rewelacyjne!

 • Gość: Bolo

  Oceniono 41 razy 33

  Fotoradar zostal stworzony do robienia pieniedzy. Bezpieczenstwem waszym nikt sie nie przejmuje bo to za droga inwestycja i wbijcie sobie to do glowy tepaki myslace inaczej...

 • Gość: czekista

  Oceniono 38 razy 22

  Donald Tusk : "tylko czlowiek bez prawa jazdy moze stawiac fotoradary ".

 • Gość: paralitycy

  Oceniono 40 razy 20

  nowy super radar na sobieskiego, efekt: kierowcy w panice naciskaja na hamulec przed wjechaniem na skrzyżowanie powodując dwa razy więcej zagrożenia niż normalnie jadąc ze stałą prędkością... super mają patenty na poprawę bezpieczeństwa, może jednak zaczną od łatania dziur. jak ktoś lubi, żeby państwo go doiło z portfela to niech się cieszy i pozuje do fotek... moze dzięki jego kasie zakupią więcej rowerów dla strażników miejskich, którzy w letnich strojach pedałują po lesie kabackim czając się na gnojków sączących browara

 • known2own

  Oceniono 41 razy 19

  Hurraaa!! Nowe represje! Wdzięczni obywatele dziękują władzy. Miasto musi dbać o swoich mieszkańców. Szczególnie dziękuje za utworzenie nowych korków - tak jak na skrzyżowaniu Sobieskiego z Witosa. Wcześniej można było tamtędy normalnie przejechać, teraz stoi się pół godziny bo każdy zwalnia do 40 i zatrzymuje na zielonym, żeby go czasem zółte nie złapało.

 • saves

  Oceniono 21 razy 17

  O taaaak.... Przez trzy dni dzwoniłem do tych ...... aby zareagowali na hałas na budowie. Zaczynali tam, ładować gruz na wywrotki nawet o 5.20. Nie przyjechali. Z pewnością byli zajęci rozstawianiem fotoradarów i polowaniem na gang zwyrodniałych emerytek handlujących pietruszką.
  PS. Do dzisiaj pluję sobie w brodę, że nie zrobiłem zdjęcia śpiącemu strażnikowi, który "obsługiwał" fotoradar na Modlińskiej.

 • pluuto

  Oceniono 21 razy 17

  Straż miejska została stworzona zupełnie do czego innego, powinni patrolować ulica zamiast wchodzić w kompetencje Policji i ciąć kasę z kierowców.

 • mistrz.kamuflazu

  Oceniono 18 razy 16

  Na skrzyżowaniach z fotoradarami powinny być zainstalowane zegary odliczające czas do zmiany światła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX