Abarth: 180 KM w Tributo Maserati

Miłośnicy czerwonych bolidów z Maranello mieli dwa lata temu możliwość kupienia Abartha składającego hołd tej marce. Teraz przyszła kolej na Maserati
Abarth w hołdzie Maserati Abarth 695 Tributo Maserati. Abarth zaprezentował model 695 Tributo Maserati - 180-konny model Fata 500. Powstanie jedynie 499 sztuk tego modelu, kosztującego ok. 171 tys. zł. Miłośnicy czerwonych bolidów z Maranello mieli dwa lata temu możliwość kupienia Abartha składającego hołd tej marce. Teraz przyszła kolej na Maserati. W koncernie Fiata każda marka ma swoje ściśle ustalone miejsce. Dlatego Maserati, które kiedyś produkowało bezkompromisowe samochody sportowe, dziś ma zakaz wchodzenia w paradę stojącemu na piedestale Ferrari. Dotyczy to także wersji limitowanych Abatha. Pokazany jesienią 2009 roku Abarth 695 Tributo Ferrari oparty był na Abarcie 500 ze 180-konnym silnikiem 1.4 T-Jet. Nowy Abarth 695 Tributo Maserati ma ten sam silnik, ale jego właściciel będzie mógł cieszyć się nadwoziem ze ściąganym ku tyłowi materiałowym dachem. Akcenty nawiązujące do samochodów marki Maserati to kolor Pontevecchio Bordeaux i 17-calowe obręcze Neptune. Oczywiście w aucie nie zabraknie emblematów podkreślających ekskluzywność wersji specjalnej. Pakiet wyposażenia jest sportowy, ale przyjazny dla użytkownika. Dlatego silnik współpracuje ze zautomatyzowaną pięciobiegową skrzynią biegów. Podwozie poddano tuningowi fabrycznemu. W jego skład weszły m.in. większe hamulce Brembo, czy amortyzatory Koni. Powstanie jedynie 499 sztuk Abartha 695 Tributo Maserati. Cena w Wielkiej Brytanii, pierwszym rynku na jaki samochód trafił, wynosi 32 tys. funtów (ok. 171 tys. zł).

W koncernie Fiata każda marka ma swoje ściśle ustalone miejsce. Dlatego Maserati, które kiedyś produkowało bezkompromisowe samochody sportowe, dziś ma zakaz wchodzenia w paradę stojącemu na piedestale Ferrari. Dotyczy to także wersji limitowanych Abatha.

Pokazany jesienią 2009 roku Abarth 695 Tributo Ferrari oparty był na Abarcie 500 ze 180-konnym silnikiem 1.4 T-Jet. Nowy Abarth 695 Tributo Maserati ma ten sam silnik, ale jego właściciel będzie mógł cieszyć się nadwoziem ze ściąganym ku tyłowi materiałowym dachem. Akcenty nawiązujące do samochodów marki Maserati to kolor Pontevecchio Bordeaux i 17-calowe obręcze Neptune. Oczywiście w aucie nie zabraknie emblematów podkreślających ekskluzywność wersji specjalnej.

>>> Nie trać głowy i majątku. Zobacz po ile chodzą używane Maserati <<<

Pakiet wyposażenia jest sportowy, ale przyjazny dla użytkownika. Dlatego silnik współpracuje ze zautomatyzowaną pięciobiegową skrzynią biegów. Podwozie poddano tuningowi fabrycznemu. W jego skład weszły m.in. większe hamulce Brembo, czy amortyzatory Koni.

Powstanie jedynie 499 sztuk Abartha 695 Tributo Maserati. Cena w Wielkiej Brytanii, pierwszym rynku na jaki samochód trafił, wynosi 32 tys. funtów (ok. 171 tys. zł).


ZOBACZ TAKŻE:

Tańsza Panda - od 31 990 złotych

Maserati GranTurismo Sport

Fiat 500 - ogłoszenia

Więcej o:
Komentarze (12)
Abarth: 180 KM w Tributo Maserati
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • gostek_gostek

  Oceniono 2 razy 2

  Tyle, że nie każdy potrzebuje dużego auta. Ja obecnie zamieniam duże z segmentu D na jakieś Małe z segmentu B - potrzebuję po prostu sprawnie i oszczędnie poruszać się po mieście. Duże kombi jest mi zbędne. Gdyby stać mnie było i szukał bym auta do miasta to dlaczego nie?

 • Gość: jnkj

  Oceniono 3 razy 1

  supeeeerancko!

 • Gość: Ozbir

  0

  DO Lukasz1982 tak sobie myślę, znając tę markę, że nie będzie tylko dla kolekcjonerów. A samochody fajne - pozwalają na odrobine indywiduum w tym świecie dziś :)

 • Gość: MagdaDa

  0

  180 KM o ja bardzo przepraszam ale nie ogarniam takiej mocy :) Fajny i jaki silny :)

 • Gość: Lukasz1982

  0

  Ciekawe w ilu egzemplarzach powstanie... Pewnie tylko po kolekcjonersku...

 • Gość: LechI

  0

  Abarth to marka która zdecydowanie zbyt długo leżała bez sensu :) Wyciągnięto ją po kilkunastu latach przerwy i oby na jak najdłużej.

 • Gość: WIKTAS

  0

  A ja nawet uważam, że obecnie lepiej chodzą auta małe. Wiadomo takie mniej pali, im mniejsze tym teoretycznie przynajmniej zamienniki tańsze, łatwiej poruszać się w mieście, wszędzie się wciśnie z parkowaniem. A Abarth to jednak historia i klasyka pełna :) Auto bardzo mi się podoba

 • gostek_gostek

  Oceniono 2 razy 0

  Teraz porównajcie to nawet z najbardziej odjechaną wersją VW UPa:) prawda, że trudno nawet pomyśleć o tym?;) Piękne!

 • bigos353

  Oceniono 20 razy -16

  W tej cenie mam Skodę Superb Kombi w wersji Platinum z benzynowym silnikiem 3.6 FSI o mocy 260KM. Myślę, że w Polsce cena będzie jeszcze wyższa, niż te 32 000 funtów w Wielkiej Brytanii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX