Nowe BMW serii 3 Touring | Galeria

BMW pokazało zdjęcia nowego Touringa serii 3. Auto przejmuje technikę sedana oferując 10% więcej przestrzeni od poprzednika
Nowe BMW serii 3 Touring Bagażnik BMW serii 3 Touring urósł i ma teraz pojemność 495 litrów. BMW pokazało zdjęcia nowego Touringa serii 3. Auto przejmuje technikę sedana, oferując 10 procent więcej przestrzeni od poprzednika. BMW pokazało zdjęcia nowego Touringa serii 3. Auto przejmuje technikę sedana, oferując 10 procent więcej przestrzeni od poprzednika. Pół roku - tyle fani praktycznych wersji BMW musieli czekać od debiutu sedana (F30) do prezentacji pierwszych zdjęć nowej generacji Touringa. Pod względem linii nadwozia nie ma żadnej niespodzianki. BMW konsekwentnie kontynuuje ewolucję stylistyczną. Każdy kto kojarzy poprzednika (E91), rozpozna także nową generację. Kombi 328i napędzane jest turbodoładowanym benzynowym silnikiem R4 o pojemności dwóch litrów i mocy 245 KM, zaś model 330d ma pod maską sześciocylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny o pojemności 3,0 litra. Generuje on moc 258 KM. W początkowej ofercie znajdzie się także trzecia jednostka. Będzie to mniejszy Diesel, o pojemności 2,0 litra i mocy 184 KM, oznaczony 320d. W późniejszym czasie do gamy jednostek napędowych dołączą pozostałe benzyniaki, czyli 320i i 335i oraz modele z napędem obu osi. Bagażnik urósł i ma teraz pojemność 495 litrów. Możliwość powiększenia przestrzeni bagażowej jest teraz jeszcze szersza dzięki tylnej kanapie składanej w stosunku 40:20:40. Dostęp do niej też jest lepszy dzięki oddzielnie otwieranej szybie tylnej klapy, która po raz pierwszy jest sterowana elektrycznie. W środku znajdziemy dodatkowe zaczepy do mocowania bagażu i gniazdko 12V umieszczone w bagażniku.

Pół roku - tyle fani praktycznych wersji BMW musieli czekać od debiutu sedana (F30) do prezentacji pierwszych zdjęć nowej generacji Touringa. Pod względem linii nadwozia nie ma żadnej niespodzianki. BMW konsekwentnie kontynuuje ewolucję stylistyczną. Każdy kto kojarzy poprzednika (E91), rozpozna także nową generację.

Tak będzie wyglądało nowe BMW M3?

Co pod maską?

W galerii znajdziecie zdjęcia dwóch wersji silnikowych. Czerwony kombiak z symbolami 328i na tylnej klapie napędzane jest turbodoładowanym benzynowym silnikiem R4 o pojemności dwóch litrów i mocy 245 KM. Z kolei ciemnoszare BMW nosi oznaczenie 330d i ma pod maską sześciocylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny o pojemności 3,0 litra. Generuje on moc 258 KM. W początkowej ofercie znajdzie się także trzecia jednostka. Będzie to mniejszy Diesel o pojemności 2,0 litra i mocy 184 KM, a na tylnej klapie pojawi się znaczek 320d.

W późniejszym czasie do gamy jednostek napędowych dołączą pozostałe benzyniaki, czyli 320i i 335i oraz modele z napędem obu osi.

BMW serii 3 TouringOparcie dzielone w stosunku 40:20:40

Co nowego?

Bagażnik urósł i ma teraz pojemność 495 litrów. Możliwość powiększenia przestrzeni bagażowej jest teraz jeszcze szersza dzięki tylnej kanapie składanej w stosunku 40:20:40. Dostęp do niej też jest lepszy dzięki oddzielnie otwieranej szybie tylnej klapy, która po raz pierwszy jest sterowana elektrycznie. W środku znajdziemy dodatkowe zaczepy do mocowania bagażu i gniazdko 12V umieszczone w bagażniku.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Będzie wspólny silnik Hyundaia i BMW?

BMW X1 Facelifting | Galeria

BMW M3 - ogłoszenia

Więcej o: