Ferrari Hybrid już w przyszłym roku

Amadeo Felisa, CEO Ferrari, potwierdził że już w przyszłym roku firma z Maranello wypuści na rynek samochód z napędem hybrydowym
Ferrari Hybrid już w przyszłym roku Włosi potwierdzają, że wypuszczą na rynek auto z napędem hybrydowym Amadeo Felisa, CEO Ferrari, potwierdził że już w przyszłym roku firma z Maranello wypuści na rynek samochód z napędem hybrydowym Testarossa z zielonym plecakiem? Tak i to już w przyszłym roku. Ferrari pracuje nad napędem kombinowanym, dzięki czemu ich modele mają być mniej czerwone, a bardziej zielone. Znane są już nawet pierwsze liczby. Otóż dzięki kilku dodatkom (zielone na zdjęciu )emisje CO2 ma spaść nawet o 40 proc. Nie ma róży bez kolców. Masa własna hybrydowego Ferrari wzrośnie o 120 kg. Ale dodatkowy silnik elektryczny zapewni dodatkową moc. Na szczęście stosunek mocy do masy wzrośnie, co przełoży się na lepsze osiągi. Przyspieszenie 0-200 km/h ma zajmować 3 sekundy mniej! Nie wiadomo jeszcze w którym modelu Ferrari zadebiutuje zielona technologia, ale należy się spodziewać sporego zainteresowania głównie w Kalifornii, gdzie ekologiczne samochody muszą mieć coraz większy udział w rynku.
Ferrari 250 GTO - 50. urodziny

Testarossa z zielonym plecakiem? Tak i to już w przyszłym roku. Ferrari pracuje nad napędem kombinowanym, dzięki czemu ich modele mają być mniej czerwone, a bardziej zielone. Znane są już nawet pierwsze liczby. Otóż dzięki kilku dodatkom (zielone na zdjęciu) emisje CO2 ma spaść nawet o 40%.

Nie ma róży bez kolców. Masa własna hybrydowego Ferrari wzrośnie o 120 kg. Ale dodatkowy silnik elektryczny zapewni dodatkową moc. Na szczęście stosunek mocy do masy wzrośnie, co przełoży się na lepsze osiągi. Przyspieszenie 0-200 km/h ma zajmować 3 sekundy mniej!

Nie wiadomo jeszcze w którym modelu Ferrari zadebiutuje zielona technologia, ale należy się spodziewać sporego zainteresowania głównie w Kalifornii, gdzie ekologiczne samochody muszą mieć coraz większy udział w rynku.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari z napędem hybrydowym i silnikami V6

Ferrari na szynach

Ferrari - ogłoszenia

Więcej o: