Nissan Cima dla VIPów

Nissan Cima doczekał się najnowszego wcielenia. Nowa generacja jest mniejsza, ale też bardziej ekologiczna od poprzedników
Nissan Cima dla VIP-ów Nissan Cima doczekał się najnowszego wcielenia. Nissan Cima doczekał się najnowszego wcielenia. Nowa generacja jest mniejsza, ale bardziej ekologiczna. Pod maską pracuje ten układ hybrydowy, co w Infiniti. Nowa generacja jest mniejsza, ale też bardziej ekologiczna od poprzedników. Zaczęło się w Chinach. Nissan podczas salonu pekińskiego pokazał przedłużoną limuzynę Infiniti M35hL. Bazuje ona na oferowanym także w Polsce Infiniti M. Podstawowa różnica polega na dodanych 15 cm długości, dzięki czemu pasażerowie tylnej kanapy mogą rozkoszować się ogromną przestrzenią na nogi. Japońskie marki luksusowe (Lexus, Infiniti) nie są oferowane w rodzimej Japonii. Dlatego Infiniti M35hL będzie oferowany tam jako Nissan Cima. Dotychczasowe Cimy były odpowiednikami oferowanego w USA Infiniti Q, który stał na samej górze gamy i starał się konkurować z Mercedesem S, Lexusem LS, czy BMW serii7. Najnowsza Cima jest zaś przedłużoną M-ką. Pod maską pracuje ten sam układ hybrydowy, co w chińskim Infiniti. Benzynowy V6 3.5 współpracuje z silnikiem elektrycznym i łącznie dostarczają na koła nawet 360 KM.
Salon Pekin 2012 | Infiniti M35hL

Zaczęło się w Chinach. Nissan podczas salonu pekińskiego pokazał przedłużoną limuzynę Infiniti M35hL. Bazuje ona na oferowanym także w Polsce Infiniti M. Podstawowa różnica polega na dodanych 15 cm długości, dzięki czemu pasażerowie tylnej kanapy mogą rozkoszować się ogromną przestrzenią na nogi.

Japońskie marki luksusowe (Lexus, Infiniti) nie są oferowane w rodzimej Japonii. Dlatego Infiniti M35hL będzie oferowany tam jako Nissan Cima. Dotychczasowe Cimy były odpowiednikami oferowanego w USA Infiniti Q, który stał na samej górze gamy i starał się konkurować z Mercedesem S, Lexusem LS, czy BMW serii7. Najnowsza Cima jest zaś przedłużoną M-ką.

Pod maską pracuje ten sam układ hybrydowy, co w chińskim Infiniti. Benzynowy V6 3.5 współpracuje z silnikiem elektrycznym i łącznie dostarczają na koła nawet 360 KM.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti kpi z Lexusa. Odrobinę | Wideo

Hybrydowe Infiniti M35h

Infiniti - ogłoszenia