Fiat Viaggio w całej okazałości

Z okazji oficjalnego debiutu w Pekinie, Fiat udostępnił nowe zdjęcia modelu Viaggio. Teraz możemy podziwiać auto w całej okazałości
Fiat Viaggio w całej okazałości Przypomnijmy: To najnowszy owoc współpracy Fiata i Chryslera. Z okazji pekińskiego debiutu, Fiat udostępnił nowe zdjęcia modelu Viaggio. Kompaktowy sedan jest bliźniakiem Dodge'a Darta, zbudowanym na platformie CUSW. Z okazji oficjalnego debiutu w Pekinie, Fiat udostępnił nowe zdjęcia modelu Viaggio. Kompaktowy sedan jest bliźniakiem Dodge'a Darta, zaprezentowanego na początku roku podczas salonu samochodowego w Detroit. Zbudowane na nowej platformie CUSW (zmodyfikowana płyta podłogowa Giulietty) auto mierzy 4679 mm długości i 1850 mm szerokości, a rozstaw osi to 2708 mm. Sedan zaprojektowany w Centrum Stylu Fiata w Turynie, z klasycznym grillem i bez tylnego światła biegnącego przez całą szerokość samochodu, wygląda nieco łagodniej od swojego amerykańskiego kuzyna. Klientów z Państwa Środka może za to kusić dynamicznymi silnikami. W Chinach Viaggio będzie jedynym autem w segmencie wyposażonym w jednostkę z turbodoładowaniem. Mowa o benzynowym 1.4 T-Jet, który dostępny będzie w dwóch wariantach mocy: 120- i 150-konnej. Standardowo Viaggio będzie wyposażone w pięciobiegową skrzynię manualną, ale w opcji znajdzie się dwusprzęgłowy, sześciostopniowy automat. Do chińskich salonów Viaggio trafi w trzecim kwartale bieżącego roku. Wieść niesie, że niedługo zadebiutuje również wersja pięciodrzwiowa kompaktowego Fiata, która mogłaby trafić do Europy, by zastąpić niezbyt popularny model Bravo.

Przypomnijmy, Viaggio to najnowszy owoc współpracy Fiata i Chryslera. Kompaktowy sedan jest bliźniakiem Dodge'a Darta, zaprezentowanego na początku roku podczas salonu samochodowego w Detroit. Zbudowane na nowej platformie CUSW (zmodyfikowana płyta podłogowa Giulietty) auto mierzy mierzy 4679 mm długości i 1850 mm szerokości, a rozstaw osi to 2708 mm.


Nowy Fiat Panda kontra rywale | Test

Sedan zaprojektowany w Centrum Stylu Fiata w Turynie, z klasycznym grillem i bez tylnego światła biegnącego przez całą szerokość samochodu, wygląda nieco łagodniej od swojego amerykańskiego kuzyna. Klientów z Państwa Środka może za to kusić dynamicznymi silnikami. W Chinach Viaggio będzie jedynym autem w segmencie wyposażonym w jednostkę z turbodoładowaniem. Mowa o benzynowym 1.4 T-Jet, który dostępny będzie w dwóch wariantach mocy: 120- i 150-konnej. Standardowo Viaggio będzie wyposażone w pięciobiegową skrzynię manualną, ale w opcji znajdzie się dwusprzęgłowy, sześciostopniowy automat.

Do chińskich salonów Viaggio trafi w trzecim kwartale bieżącego roku. Wieść niesie, że niedługo zadebiutuje również wersja pięciodrzwiowa kompaktowego Fiata, która mogłaby trafić do Europy, by zastąpić niezbyt popularny model Bravo.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat 500X - crossover w drodze

Fiat 500L

Fiat - ogłoszenia

Więcej o: