Mercedes CLA - nowa gwiazda z Węgier

Mercedes CLA "Concept Style Coupé" - tak, póki co, nazywa się nowa, kompaktowa limuzyna, którą Mercedes właśnie zaprezentował na targach w Szanghaju
Mercedes CLA Nowa gwiazda z Węgier. Mercedes CLA "Concept Style Coupe" - tak, póki co, nazywa się nowa, kompaktowa limuzyna, którą Mercedes właśnie zaprezentował na targach w Szanghaju. Mercedes CLA "Concept Style Coupe" - tak, póki co, nazywa się nowa, kompaktowa limuzyna, którą Mercedes właśnie zaprezentował na targach w Szanghaju. Na początku kwietnia Dieter Zetsche, szef Daimlera ogłosił akcjonariuszom rekordowy zysk sześciu miliardów euro i 1,36 mln sprzedanych samochodów w 2011 roku. Mercedes nie ma zamiaru zwalniać tempa. Wszyscy czekają na nową A-klasę, którą ludzie od marketingu nazwali "najodważniejszym Mercedesem wszechczasów". Ma to być broń przeciwko BMW serii 1 i Audi A3. Teraz dodatkowo na bazie A-klasy ma powstać limuzyna. Auto pojawi się w sprzedaży rok przed konkurencją z Monachium i Ingolstadt. Zarówno BMW (1 GT) jak i Audi (A3 Sportlimusine) planują podobne modele. CLA to bardzo oryginalnie wyglądający samochód. Szef biura stylistycznego Gorden Wagener jest bardzo zadowolony ze swojego najnowszego projektu. Tylko określenie "kompaktowa limuzyna" wydaje się jakoś jest na wyrost. W końcu CLA ma 4,63 metra długości. Technicznie Mercedes CLA będzie oferował wszystko to, czego auta z gwiazdą na masce do tej pory w tej klasie nie miały, np. małe silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa, skrzynie biegów z podwójnym sprzęgłem czy napęd na cztery koła. Model wystawiony na targach jest wyposażony w te wszystkie nowości: ma dwulitrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem, siedmiobiegową skrzynię z podwójnym sprzęgłem i napęd na cztery koła. Model CLA produkowany będzie w węgierskiej fabryce Kecskemet. Ceny prawdopodobnie rozpoczynać będą się od 28 000 euro. Premiera rynkowa koniec 2012 roku.

Mercedes CLS 350 | Test

Na początku kwietnia Dieter Zetsche, szef Daimlera ogłosił akcjonariuszom rekordowy zysk sześciu miliardów euro i 1,36 mln sprzedanych samochodów w 2011 roku. Mercedes nie ma zamiaru zwalniać tempa. Wszyscy czekają na nową A-klasę, którą ludzie od marketingu nazwali "najodważniejszym Mercedesem wszechczasów". Ma to być broń przeciwko BMW serii 1 i Audi A3. Teraz dodatkowo na bazie A-klasy ma powstać limuzyna. Auto pojawi się w sprzedaży rok przed konkurencją z Monachium i Ingolstadt. Zarówno BMW (1 GT) jak i Audi (A3 Sportlimusine) planują podobne modele.

CLA to bardzo oryginalnie wyglądający samochód. Szef biura stylistycznego Gorden Wagener jest bardzo zadowolony ze swojego najnowszego projektu. W tekście prasowym używa się górnolotnych określeń w stylu: "zapierające dech w piersiach proporcje" czy "wspaniale wyrzeźbione kształty". No i faktycznie, Mercedes może się podobać, tylko określenie kompaktowa limuzyna jakoś jest na wyrost. W końcu CLA ma 4,63 metra długości.

Technicznie Mercedes CLA będzie oferował wszystko to, czego auta z gwiazdą na masce do tej pory w tej klasie nie miały, np. małe silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa, skrzynie biegów z podwójnym sprzęgłem czy napęd na cztery koła. Model wystawiony na targach jest wyposażony w te wszystkie nowości: ma dwulitrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem, siedmiobiegową skrzynię z podwójnym sprzęgłem i napęd na cztery koła.

Model CLA produkowany będzie w węgierskiej fabryce Kecskemet. Ceny prawdopodobnie rozpoczynać będą się od 28 000 euro. Premiera rynkowa koniec 2012 roku.

Martin Śliwa

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes SL | 60 lat legendy

Mercedes G-klasa po liftingu. Wiecznie młoda?

Ogłoszenia | Mercedes


Więcej o: