Nowa zółte taksówki gotowe do służby

Koniec legendarnych, paliwożernych Crown Victorii jest już bliski! Nadchodzi czas praktycznych, kompaktowych Nissanów. Podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku japoński producent pokazał żółtą taksówkę opartą na modelu NV200

Nissan NV200 - test | Za kierownicą

Specjalnie przystosowane Nissany NV200 różnią się od legendarnych Fordów właściwie wszystkim. Zamiast długim sedanem, pasażerowie podróżować będą wąskim i wysokim minivanem. Zamiast widlastej ósemki, napędzającej koła tylnej osi, pod maską pracować będzie ekonomiczny, czterocylindrowy benzyniak o pojemności 2 litrów, którego moc trafiać będzie w całości na koła przednie.

>> Taksówki przyszłości w stolicy <<

To bez wątpienia koniec pewnej epoki, a pejzaż Nowego Jorku zmieni się nieodwracalnie, ale osoby odpowiedzialne za wprowadzenie na ulice nowych taksówek zapewniają, że konstrukcja Nissana ma wiele zalet. Dzięki szerokim, odsuwanym drzwiom miejsce na tylnej kanapie będzie można zająć wyjątkowo łatwo, a szklany dach ułatwi podziwianie drapaczy chmur. Poza tym przestrzeń pasażerska będzie miała niezależnie kontrolowaną klimatyzację z dodatkowymi filtrami powietrza oraz siedzenia z materiału, który wygląda jak skóra, oddycha, przeciwdziała rozwojowi bakterii, a do tego jest przyjazna dla środowiska i łatwa w czyszczeniu. We wnętrzu znajdą się również gniazda do ładowania niezależnych urządzeń elektronicznych, nowoczesna nawigacja oraz poduszki powietrzne dla pasażerów siedzących z tyłu.

Dziennie cała flota taksówek w Nowym Yorku przewozi 600 tys. osób. Dzięki nowym taksówkom na ulicach Nowego Yorku będzie więcej miejsca, bo nowe taxi zajmuje dużo mniejszą powierzchnię od limuzyn jakie do tej pory przewoziły pasażerów. Nowe taksówki pojawią się na ulicach Nowego Jorku w przyszłym roku.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Nissany nie wyjadą z FSO

Nissan NV350 - GALERIA

Nissan - ogłoszenia

Więcej o: