Salon Nowy Jork 2012 | Mercedes GL - pierwsze zdjęcia

Już jutro ruszają targi samochodowe w Nowym Jorku. Jedną z nowości Mercedesa będzie nowe wcielenie GL-a. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia auta

Kto pamięta zdjęcia Mercedesa GLK po liftingu (Mercedes GLK odświeżony), nie powinien być zaskoczony stylistyczną metamorfozą jego większego kuzyna. Największy SUV Mercedesa, oparty na platformie nowego ML-a, otrzymał przeprojektowany pas przedni z bardziej wyrazistym grillem, nowymi reflektorami i paskami LED-owych świateł do jazdy dziennej umieszczonymi nad dużymi wlotami powietrza. Delikatnie zmieniła się też linia okien, a z tyłu - oprócz bardziej napompowanego zderzaka - pojawiły się nowe lampy. GL nieco urósł w każdym z trzech wymiarów, dzięki czemu w kabinie ma być jeszcze więcej miejsca dla podróżujących na każdym z trzech rzędów siedzeń, a wnętrze jest bardziej wyrafinowane niż dotychczas.

Producent oficjalnie nie zdradził żadnych szczegółów technicznych, ale wszystkiego o nowym GL-u dowiemy się już niebawem. Nowe wcielenie niemieckiego SUV-a zadebiutuje podczas rozpoczynających się już jutro targów samochodowych w Nowym Jorku.

Zapraszamy do galerii nowego Mercedesa GL.

Bartosz Sińczuk

Mercedes A-klasa - nowa galeria

Mercedes zniszczył mu auto, bo... było podróbką

Mercedes GL - ogłoszenia

Więcej o: