Lexus zrobi mniejszego SUV-a

Lexus mówi: zrobimy nowego SUV-a. My pytamy: dlaczego tak późno i czemu tylko jednego?
Mniejszy SUV Lexusa Model RX po faceliftingu Gdy marka Lexus pojawiła się na rynku pod koniec lat 80., zrobiła furorę. Amerykanie, dla których Toyota stworzyła od podstaw nowy brand samochodów premium, rzucili się do salonów. Debiut w Europie też nie był najgorszy, ale po latach obecności na Starym Kontynencie wybór w salonie Lexusa w porównaniu do oferty producentów niemieckich nadal pozostaje skromny. Lexus postanowił nadgonić nieco konkurencję i zapowiedział nowy model typu SUV. Będzie mniejszy od oferowanego RX-a i ma rzucić wyzwanie takim modelom jak BMW X3 czy Audi Q5. Oczywiście na pokładzie nie zabraknie technologii hybrydowej. W Europie bez kompaktowych aut i silników Diesla ciężko myśleć o sukcesie. BMW Group ma w swojej ofercie pięć aut typu SUV/crossover (wliczając Mini Countrymana), Audi i Mercedes mają po trzy. Nawet Infiniti oferuje dwa modele tego typu. Na tym tle jeden jedyny RX to za mało, by poważnie walczyć o wzrost sprzedaży. A nowy model pojawi się nie wcześniej niż za dwa lata.
Lexus RX Lexus RX po faceliftingu

Marka Lexus pojawiła się na rynku pod koniec lat 80. i zrobiła furorę. Amerykanie, dla których Toyota stworzyła od podstaw nowy brand samochodów premium rzucili się do salonów. Debiut w Europie nie był najgorszy, ale po latach obecności na Starym Kontynencie, w porównaniu do oferty producentów niemieckich wybór w salonie Lexusa nadal pozostaje skromny.

Lexus postanowił nadgonić nieco konkurencję i zapowiedział nowy model typu SUV. Będzie mniejszy od oferowanego RX-a i ma rzucić wyzwanie BMW X3, czy Audi Q5. Oczywiście na pokładzie nie zabraknie technologii hybrydowej.

W Europie bez kompaktowych aut i silników Diesla ciężko myśleć o sukcesie. BMW Group ma w swojej ofercie pięć aut typu SUV/crossover (wliczając Mini Countrymana), Audi i Mercedes po trzy. Nawet Infiniti oferuje dwa modele tego typu. Na tym tle jeden jedyny RX to mało, by poważnie walczyć o wzrost sprzedaży. A nowy model pojawi się nie wcześniej, niż za dwa lata.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Polskie ceny Lexusa GS

Lexus LX 570 | Galeria

Lexus RX - ogłoszenia

Więcej o: