Przednionapędowy minivan i inne plany BMW

BMW do 2016 roku chce zwiększyć sprzedaż o 25 proc. Mają w tym pomóc nowe modele, wśród których w 2014 roku pojawi się m.in. przednionapędowy minivan
Przednionapędowy minivan BMW BMW do 2016 roku chce znacznie zwiększyć sprzedaż swoich aut. Mają w tym pomóc nowe modele. BMW do 2016 r. zamierza zwiększyć sprzedaż o 25 proc. W 2014 r. marka zaprezentuje przednionapędowego minivana, wielkością przypominającego Mercedesa klasy B W 2016 roku Niemcy chcą sprzedać 2 mln samochodów, czyli o 25 proc. więcej niż w 2011 roku. Zwiększenie sprzedaży będzie się wiązało nie tylko z przewidywanym wzrostem popularności BMW w Chinach i na innych, prężnie rozwijających się rynkach. Wpłyną na nią również nowe modele. BMW w 2014 roku zaprezentuje po raz pierwszy w historii przednionapędowego minivana, wielkością przypominającego Mercedesa klasy B. Samochód zostanie oparty na płycie podłogowej, która posłuży do budowy nowego modelu MINI (premiera w 2013 roku). Nowością w gamie bawarskiej marki będzie również elektryczne i3, czyli miejski, nowoczesny i ekologiczny pojazd, którego produkcja ruszy w 2013 roku. Później na ulice wyjedzie sportowa hybryda i8. BMW przyznaje, że modele z serii "i" powstają po to, by spełnić coraz bardziej restrykcyjne normy emisji szkodliwych substancji. Motoryzacja nieubłaganie mknie w kierunku proekologicznych rozwiązań, a prace nad nimi są bardzo kosztowne - stąd przymus corocznego zwiększania zysków. Apogeum obniżania kosztów produkcji nastąpi za 7-9 lat, kiedy to BMW wprowadzi na rynek nową generację samochodów. Wówczas Bawarczycy w całej gamie będą wykorzystywać wspólne moduły. To pozwoli nie tylko znacząco obniżyć koszty produkcji, ale również skrócić czas potrzebny na opracowywanie nowych aut. Motoryzacja wjeżdża na nowe tory.

W 2016 roku Niemcy chcą sprzedać 2 mln samochodów, czyli o 25 proc. więcej niż w 2011 roku. Zwiększenie sprzedaży będzie się wiązało nie tylko z przewidywanym wzrostem popularności BMW w Chinach i na innych, prężnie rozwijających się rynkach. Wpłyną na nią również nowe modele. Jakie?

Nowe BMW serii 3
Trzy cylindry w BMW serii 3

BMW w 2014 roku zaprezentuje po raz pierwszy w historii przednionapędowego minivana, wielkością przypominającego Mercedesa klasy B. Samochód zostanie oparty na płycie podłogowej, która posłuży do budowy nowego modelu MINI (premiera w 2013 roku). Nowością w gamie bawarskiej marki będzie również elektryczne i3, czyli miejski, nowoczesny i ekologiczny pojazd, którego produkcja ruszy w 2013 roku. Później na ulice wyjedzie sportowa hybryda i8.

BMW przyznaje, że modele z serii "i" powstają po to, by spełnić coraz bardziej restrykcyjne normy emisji szkodliwych substancji. Motoryzacja nieubłaganie mknie w kierunku proekologicznych rozwiązań, a prace nad nimi są bardzo kosztowne - stąd przymus corocznego zwiększania zysków.

Apogeum obniżania kosztów produkcji nastąpi za 7-9 lat, kiedy to BMW wprowadzi na rynek nową generację samochodów. Wówczas Bawarczycy w całej gamie będą wykorzystywać wspólne moduły. To pozwoli nie tylko znacząco obniżyć koszty produkcji, ale również skrócić czas potrzebny na opracowywanie nowych aut. Motoryzacja wjeżdża na nowe tory.

Piotr Kozłowski

Nowe BMW serii 8

Nowe BMW M3 po polsku

Samochody: BMW serii 3 - ogłoszenia