Rozmiar XXXXL

Firma Binz istnieje od 1936 roku, ale pewnie i tak jej nie znacie. Zajmuje się głównie produkcją samochodów specjalistycznych, jak karetki pogotowia, karawany czy auta opancerzone. Ich inną specjalnością są przedłużane limuzyny i nie tylko...

Projekt X-Orange to kombi w rozmiarze XX...XL dla ludzi, którzy potrzebują naprawdę dużo miejsca. Bazuje na Mercedesie klasy E i po przeróbkach ma 5,76 metra długości! Dodatkowe 86cm wykorzystane jest na powiększenie przestrzeni ładunkowej. W środku E klasa pozostaje więc pięciomiejscowa, za to powierzchnia bagażnika może teraz pomieścić od 1390 do 2620 litrów bagażu. Maksymalna ładowność, w zależności od wersji silnikowej, wynosi 600 kg.

Seat Leon Cupra R
Hot hatche - wulkany emocji

Zastanawiacie się, po co tyle miejsca? Możecie przewozić w takim bagażniku deski surfingowe czy narty bez potrzeby zakładania ich na dachu. Albo macie dużego psa, który lubi podróżować w wygodnych warunkach. Tak czy inaczej Binz X-Orange to auto o sportowych ambicjach. Układ hamulcowy otrzymał sportowe tarcze i klocki, które schowane są pod 20 calowymi felgami. Karoseria ma dodatkowy pakiet aerodynamiczny, dach wykonany jest z karbonu (dla zmniejszenia masy własnej), a kolor ma tylko podkreślać wyjątkowość tego jamnika. Układ ESP został na nowo skalibrowany i dopasowany do powiększonego rozstawu osi (3735 mm). Co ciekawe X-Orange waży niewiele więcej niż tradycyjne kombi.

Zmianom uległo również wnętrze. Wykorzystano najlepszej jakości materiały: alkantarę, włókno węglowe, skórę. Poza kubełkowymi fotelami, które wykonane są z karbonu, zabudowano system audio o mocy 3500 Watt. Pod maską może znaleźć się silnik wg wyboru klienta. Może to być 204-konny diesel albo 5,5-litrowe V8 z dwoma turbosprężarkami z modelu E 63 AMG. Nieważne, na który silnik się zdecydujecie, prędkość maksymalna i tak jest zawsze ograniczona do 210 km/h. Cena za to wyjątkowe kombi to minimum 125 tys. euro.

Martin Śliwa

ZOBACZ TAKŻE:

Luksusowy jamnik Mercedesa

Długość nie ma znaczenia?

Samochody - ogłoszenia

Więcej o: