Odświeżona Toyota Avensis od 82 900 zł

25 lutego do polskich salonów Toyoty zawita Avensis po faceliftingu. Ceny auta będą startować od 82 900 zł
Avensis odświeżona Odświeżona Toyota Avensis od 82 900 zł. 25 lutego do polskich salonów Toyoty zawita Avensis po faceliftingu. Nowy model wyposażono m.in. w system Toyota Touch, pozwalający nawet obsługiwać e-maile. 25 lutego do polskich salonów Toyoty zawita Avensis po faceliftingu. Ceny auta będą zaczynać się od 82 900 zł. Z zewnątrz auto można rozpoznać m.in. po przeprojektowanym pasie przednim z nowymi reflektorami (w których zagościły LED-owe świata do jazdy dziennej), szerszym wlocie powietrza z dodatkową porcją chromu i śmielej zaznaczonych przetłoczeniach zderzaków, w których kryją się lampy przeciwmgłowe. W tylnej części zauważyć można natomiast nowy układ lamp. Co zmieniło się w kabinie? Nową fakturę i materiały otrzymał panel centralny, a zegary - dzięki białemu podświetleniu - są teraz bardziej czytelne. Nowością w Avensisie jest także system multimedialny Toyota Touch, który w najbardziej popularnych wersjach auta znajdzie się na liście wyposażenia standardowego. Za pomocą ekranu dotykowego kierowca może obsługiwać komputer pokładowy, odtwarzacze przenośne, telefon (z możliwością pisania i odczytywania SMS-ów na ekranie), sterować łącznością Bluetooth, nawigacją satelitarną, a nawet obsługiwać pocztę internetową. Dodatkowo, ekran może wyświetlać obraz z kamery cofania. Podobnie jak w wersji sprzed zmian, w ofercie silnikowej Avensisa znajdują się trzy jednostki benzynowe Valvematic (1.6 132 KM, 1.8 147 KM, 2.0 152 KM) oraz dwa turbodiesle D-4D i D-CAT (2.0 124 KM oraz 2.2 150 i 177 KM). Wszystkie silniki są lepiej wyciszone dzięki nowej macie tłumiącej, oddzielającej komorę silnika od przedziału pasażerskiego. Nadal dostępne są trzy rodzaje skrzyń biegów: 6-stopniowa manualna, 6-stopniowa automatyczna, oraz automatyczna typu CVT. Ceny odświeżonego Avensisa startują od 82 900 zł. Za najtańszą odmianę wysokoprężną odświeżonego Avensisa trzeba zapłacić 95 900 zł (wersja czterodrzwiowa) lub 99 900 zł (kombi).

Toyota GT 86 - w końcu!

Z zewnątrz auto można rozpoznać m.in. po przeprojektowanym pasie przednim z nowymi reflektorami (w których zagościły LED-owe świata do jazdy dziennej), szerszym wlocie powietrza z dodatkową porcją chromu i śmielej zaznaczonych przetłoczeniach zderzaków, w których kryją się lampy przeciwmgłowe. W tylnej części zauważyć można natomiast nowy układ lamp.

Co zmieniło się w kabinie? Nową fakturę i materiały otrzymał panel centralny, a zegary - dzięki białemu podświetleniu - są teraz bardziej czytelne. Nowością w Avensisie jest także system multimedialny Toyota Touch, który w najbardziej popularnych wersjach auta znajdzie się na liście wyposażenia standardowego. Za pomocą ekranu dotykowego kierowca może obsługiwać komputer pokładowy, odtwarzacze przenośne, telefon (z możliwością pisania i odczytywania SMS-ów na ekranie), sterować łącznością Bluetooth, nawigacją satelitarną, a nawet obsługiwać e-maile. Dodatkowo, ekran może wyświetlać obraz z kamery cofania.

Silniki

Podobnie jak w wersji sprzed zmian, w ofercie silnikowej Avensisa znajdują się trzy jednostki benzynowe Valvematic (1.6 132 KM, 1.8 147 KM, 2.0 152 KM) oraz dwa turbodiesle D-4D i D-CAT (2.0 124 KM oraz 2.2 150 i 177 KM). Najczęściej wybieranym silnikiem przez klientów w Europie i w Polsce był 2.0 D-4D i to właśnie w tej jednostce inżynierowie Toyoty przeprowadzili najwięcej modyfikacji. Silnik otrzymał m.in. zmodyfikowaną komorę spalania i nową turbosprężarkę. Maksymalny moment obrotowy (310 Nm) dostępny jest teraz już od 1600 obr./min. Toyota zapewnia także, że znacznie spadł apetyt silnika na paliwo. Średnie jego zużycie wynosić ma teraz 4,5 l/100 km (wcześniej 5,4 l/100 km).


Toyota Yaris Hybrid

Wszystkie silniki są także lepiej wyciszone dzięki nowej macie tłumiącej, oddzielającej komorę silnika od przedziału pasażerskiego. Nadal dostępne są trzy rodzaje skrzyń biegów: 6-stopniowa manualna, 6-stopniowa automatyczna, oraz automatyczna typu CVT.

Ceny

Ceny odświeżonego Avensisa startują od 82 900 zł. Po wydaniu takiej kwoty, klienci wyjadą z salonu sedanem z benzynowym 1.6 (132 KM) i sześciostopniową, manualną skrzynią biegów. Na liście wyposażenia (poziom LUNA) znajdą się, m.in.: przednie i boczne poduszki dla kierowcy i pasażera, poduszka kolanowa dla kierowcy, kurtyny boczne, systemy ABS, VSC+ (system stabilizacji pojazdu), TRC (system kontroli trakcji) i BA (system wspomagający hamowanie), chromowane obramowanie okien, 16-calowe, stalowe obręcze kół, manualna klimatyzacja, kierownica wielofunkcyjna, elektryczna regulacja szyb przednich, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne oraz system audio z odtwarzaczem CD/MP3 i sześcioma głośnikami.

Za najtańszą odmianę wysokoprężną odświeżonego Avensisa trzeba zapłacić 95 900 zł (wersja czterodrzwiowa) lub 99 900 zł (kombi). Poniżej znajdziecie bardziej szczegółowy cennik.

W dniach 25-26 lutego samochód zadebiutuje we wszystkich salonach Toyoty w Polsce, w ramach akcji specjalnej Dni Otwarte Avensisa.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Używana Toyota Avensis II

Nowa Toyota Avensis - TEST

Toyota Avensis - ogłoszenia