Potężny diesel od Audi

Audi poszerza gamę silników dostępnych dla modeli A6, A6 Avant, Allroad oraz A7 Sportback
Potężny diesel od Audi Audi poszerza gamę silników dla modeli A6, A6 Avant, Allroad oraz A7 Sportback Nowy 3-litrowy silnik Audi V6 osiąga moc 313 KM oraz 650 Nm maks. momentu obrotowego. Jest to najmocniejszy 6-cylindrowy diesel w ofercie tego producenta Nowa jednostka V6 o pojemności trzech litrów wyposażona została w dwie turbosprężarki. Dzięki nim, kierowca będzie mieć do dyspozycji moc 313 KM (od 3900 obr/min do 4500 obr/min) oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego (1450 obr/min). Jest to najmocniejszy sześciocylindrowy diesel w ofercie producenta z Ingolstadt. Silnik będzie współpracował wyłącznie z 8-biegową przekładnią automatyczną TipTronic, która przeniesie napęd na wszystkie koła. Wskazówka prędkościomierza A6-ki wyposażonej w nowy motor minie pierwszą setkę po 5,1 sekundy, a swój bieg zakończy dopiero po osiągnięciu elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej równej 250 km/h. 6,4 l/100km - oto średnie zużycie paliwa deklarowane przez producenta. W osiągnięciu takiego wyniku pomóc ma system start/stop oraz nowatorski układ termiczny, który przyspiesza osiągnięcie optymalnej temperatury pracy silnika. Modele BiTDI będą dodatkowo wyposażone w modulator przekształcający typowy "klekot" diesla w dźwięk zbliżony do generowanych przez mocne jednostki benzynowe. Zakup podstawowej wersji A6 sedan z opisywanym silnikiem uszczupli portfel o 263 000 zł. Ceny A6 Avant nie są jeszcze znane, ale można założyć, że będą starować od około 275 000 zł.

Silniki, których nie chciał świat

Nowa jednostka V6 o pojemności trzech litrów wyposażona została w dwie turbosprężarki. Dzięki nim, kierowca będzie mieć do dyspozycji moc 313 KM (od 3900 obr/min do 4500 obr/min) oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego (1450 obr/min). Jest to najmocniejszy sześciocylindrowy diesel w ofercie producenta z Ingolstadt. Silnik będzie współpracował wyłącznie z 8 biegową przekładnią automatyczną TipTronic, która przeniesie napęd na wszystkie koła.

Wskazówka prędkościomierza A6-ki wyposażonej w nowy motor minie pierwszą setkę po 5,1 sekundy, a swój bieg zakończy dopiero po osiągnięciu elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej równej 250 km/h.

6,4 l/100km - oto średnie zużycie paliwa deklarowane przez producenta. W osiągnięciu takiego wyniku pomóc ma system start/stop oraz nowatorski układ termiczny, który przyspiesza osiągnięcie optymalnej temperatury pracy silnika. Modele BiTDI będą dodatkowo wyposażone w modulator przekształcający typowy "klekot" diesla w dźwięk zbliżony do generowanych przez mocne jednostki benzynowe.

Zakup podstawowej wersji A6 sedan z opisywanym silnikiem uszczupli portfel o 263 000 zł. Ceny A6 Avant nie są jeszcze znane, ale można założyć, że będą starować od około 275 000 zł.

MD

ZOBACZ TAKŻE:

Oto wnętrze nowego Audi A3 | Galeria

Tak wygląda Audi A1 Sportback

Audi R8 - ogłoszenia