Mokka - miejski crossover Opla

Przy okazji premiery Buicka Encore, koncern GM postanowił udostępnić pierwsze zdjęcia bliźniaczej konstrukcji ze znaczkiem Opla. Mokka trafi do europejskich salonów przed końcem roku
Mokka - miejski crossover Opla Przy okazji premiery Buicka Encore, koncern GM udostępnił pierwsze zdjęcia bliźniaczej konstrukcji Mokka, europejska wersja Opla Buicka Encore, trafi do salonów w Europie przed końcem roku. Auto będzie dostępne z 3 wersjami silnika (2 benzyniaki i diesel) Małe crossovery zbudowano w oparciu o platformę, którą wcześniej wykorzystano w Chevrolecie Aveo. Encore i Mokka mierzą 4,27 m długości, 1,77 m szerokości i 1,54 m wysokości, a odległość między osiami to 2,55 m. Producenci zapewniają, że wymiary te w zupełności wystarczają, by autem mogło komfortowo podróżować pięć osób. Bagażnik ma pojemność 533 litrów, ale można go powiększyć do 1372 litrów po złożeniu tylnej kanapy. W gamie silnikowej europejskiego odpowiednika Buicka Encore będzie można znaleźć trzy jednostki napędowe: dwa benzyniaki i jednego diesla. Klienci będą mogli zdecydować się na benzynowe, wolnossące 1.6 o mocy 115 koni mechanicznych, 140-konne, turbodoładowane 1.4 albo wysokoprężne 1.7 oferujące kierowcy 130 koni mechanicznych. Standardowo auta będą wyposażane w sześciostopniowe skrzynie manualne, za dopłatą - z sześciobiegowym automatem. Zarówno Mokka jak i Encore będą występować w wersji z napędem na przednią oś oraz w wersji 4x4. Oficjalnie Mokka zadebiutuje podczas marcowych targów w Genewie, a do europejskich salonów trafi przed końcem roku.

Małe crossovery zbudowano w oparciu o platformę, którą wcześniej wykorzystano w Chevrolecie Aveo. Encore i Mokka mierzą 4,27 m długości, 1,77 m szerokości i 1,54 m wysokości, a odległość między osiami to 2,55 m. Producenci zapewniają, że wymiary te w zupełności wystarczają, by autem mogło komfortowo podróżować pięć osób. Bagażnik ma pojemność 533 litrów, ale można go powiększyć do 1372 l po złożeniu tylnej kanapy.

W gamie silnikowej europejskiego odpowiednika Buicka Encore będzie można znaleźć trzy jednostki napędowe: dwa benzyniaki i jednego diesla. Klienci będą mogli zdecydować się na benzynowe, wolnossące 1.6 o mocy 115 koni mechanicznych, 140-konne, turbodoładowane 1.4 albo wysokoprężne 1.7 oferujące kierowcy 130 koni mechanicznych. Standardowo, auta będą wyposażane w sześciostopniowe skrzynie manualne, za dopłatą - z sześciobiegowym automatem. Zarówno Mokka jak i Encore będą występować w wersji z napędem na przednią oś oraz w wersji 4x4.

Oficjalnie Mokka zadebiutuje podczas marcowych targów w Genewie, a do europejskich salonów trafi przed końcem roku. Zapraszamy do galerii bliźniaczych crossoverów.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Szykuje się prawdziwy wysyp crossoverów

Opel Insignia w wersji "przełajowej"

Opel Insignia - ogłoszenia

Więcej o: