Ford EcoSport | Crossover dla rynków wschodzących

Ford EcoSport zadebiutował właśnie e Indiach, gdzie obok Brazylii będzie produkowany i sprzedawany. Czy mały crossover Forda powinien trafić do Europy?
Ford EcoSport zadebiutował Ford EcoSport zadebiutował w Indiach, gdzie będzie produkowany i sprzedawany Ford EcoSport zadebiutował właśnie w Indiach, gdzie obok Brazylii będzie produkowany i sprzedawany. Czy mały crossover Forda powinien trafić do Europy? Ford EcoSport po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2003 roku. Z wyglądu przypominał trochę europejskiego Fusiona, ale inżynierowie z Ameryki Południowej skonstruowali go od podstaw nie jako minivana, ale crossovera. Dlaczego zdecydowano się na taki krok? Główną przyczyną była potrzeba stworzenia auta radzącego sobie dobrze w prowincjach Brazylii, gdzie infrastruktura drogowa nadal jest w powijakach. EcoSport okazał się sukcesem. W ciągu 8 lat sprzedano 750 tys. sztuk tego modelu. Według tych samych założeń skonstruowano nową generację EcoSporta. Za bazę znów posłużyła płyta podłogowa Fiesty. Na początek pod maskę trafi mały i lekki, ale mocny i nowoczesny silnik EcoBoost o pojemności 1,0 l. i mocy 120 KM. Tym razem Ford zapowiada początek światowej kariery tego modelu. Jego debiut odbył się podczas salonu samochodowego w New Deli, gdyż Indie mają być drugim obok Brazylii głównym rynkiem zbytu dla EcoSporta. W późniejszym okresie crossover Forda ma trafić na inne rynki. Czy dotrze do Europy, nie wiadomo.
Ford FusionUżywane: Ford Fusion (2002 - 2011)

Ford EcoSport po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2003 roku. Z wyglądu przypominał trochę europejskiego Fusiona, ale inżynierowie z Ameryki Południowej skonstruowali go od podstaw nie jako minivana, ale crossovera. Dlaczego zdecydowano się na taki krok? Główną przyczyną była potrzeba stworzenia auta radzącego sobie dobrze w prowincjach Brazylii, gdzie infrastruktura drogowa nadal jest w powijakach. EcoSport okazał się sukcesem. W ciągu 8 lat sprzedano 750 tys. sztuk tego modelu.

Według tych samych założeń skonstruowano nową generację EcoSporta. Za bazę znów posłużyła płyta podłogowa Fiesty. Na początek pod maskę trafi mały i lekki, ale mocny i nowoczesny silnik EcoBoost o pojemności 1,0 l. i mocy 120 KM.

Tym razem Ford zapowiada początek światowej kariery tego modelu. Jego debiut odbył się podczas salonu samochodowego w New Deli, gdyż Indie mają być drugim obok Brazylii głównym rynkiem zbytu dla EcoSporta. W późniejszym okresie crossover Forda ma trafić na inne rynki, czy dotrze do Europy nie wiadomo.

Zapraszamy do sondażu poniżej.

 

 

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Latin NCAP | Z innej stali?

Używane: Ford Focus C-Max (2003 - 2010)

Ford Kuga - ogłoszenia

Czy Ford EcoSport powinien trafić do Europy?
Więcej o: