Mini Cargo - słodki dostawczak

Mini sypie nowościami jak z rękawa. Dopiero co w naszych salonach zadebiutował Mini Coupe, poznaliśmy wygląd Roadstera, a już pojawiła się zapowiedź kolejnego modelu. Auto Motor und Sport dowiedział się, że będzie nim dostawcze Mini Cargo
Mini Cargo - słodki dostawczak Mini sypie nowościami jak z rękawa Mini Cargo to dostawcze autko bazująca na Clubmanie. Furgonik ma powstać poprzez usunięcie tylnego rzędu foteli, co utworzy płaską powierzchnię ładunkową Mini oferował przed laty dostawcze wersje swoich samochodów przeznaczone dla small biznesu. Teraz Brytyjczycy postanowili odwołać się do korzeni i zaoferować Mini-ciężarówkę. Mini Cargo to nie nowa konstrukcja, ale dostawcza wersja bazująca na Clubmanie. Ma powstać poprzez usunięcie tylnego rzędu foteli, co utworzy płaską powierzchnię ładunkową. Nie wiadomo ile będzie kosztować Mini Cargo, ale z pewnością nie będzie to najtańszy furgonik na rynku. Mini kieruje go m.in. do właścicieli kwiaciarni, firm kurierskich, małych pizzerii i wszystkich innych pragnących by ich samochód dostawczy wyróżniał się z tłumu.
Mini RoadsterMINI Roadster w pełnej krasie | Galeria

Mini oferował przed laty dostawcze wersje swoich samochodów przeznaczone dla small biznesu. Teraz, chociaż Mini to marka premium, Brytyjczycy postanowili odwołać się do korzeni i zaoferować Mini-ciężarówkę.

Mini Cargo to nie nowa konstrukcja, ale dostawcza wersja bazująca na Clubmanie. Ma powstać poprzez usunięcie tylnego rzędu foteli, co utworzy płaską powierzchnię ładunkową.

Nie wiadomo ile będzie kosztować Mini Cargo, ale z pewnością nie będzie to najtańszy furgonik na rynku. Mini kieruje go m.in. do właścicieli kwiaciarni, firm kurierskich, małych pizzerii i wszystkich innych pragnących by ich samochód dostawczy wyróżniał się z tłumu.

Marcin Lewandowski
źródło: Auto Motor und Sport


ZOBACZ TAKŻE:

MINI Coupe już w Polsce. Ceny od 86 700 zł | Galeria

MINI Coupe na żywo | Wideo

Mini - ogłoszenia