Odmłodzony Land Cruiser V8

Produkowana od czterech lat Toyota Land Cruiser V8 doczekała się zasłużonego faceliftingu. Nowa wersja najpierw pojawi się w Japonii, później dotrze też do najbardziej niedostępnych zakątków świata
Odmłodzony Land Cruiser V8 Nowa wersja Land Cruisera trafi na rodzimy rynek na początku 2012 roku Produkowana od czterech lat Toyota Land Cruiser V8 doczekała się zasłużonego faceliftingu. Nowa wersja trafi do salonów w Japonii w pierwszym kwartale 2012 roku Produkowana od czterech lat Toyota Land Cruiser V8 doczekała się zasłużonego faceliftingu. Nowa wersja najpierw pojawi się w Japonii, później dotrze też do najbardziej niedostępnych zakątków świata. Zmiany z zewnątrz objęły przedni zderzak, w którym lampy przeciwmgielne zamknięte zostały w kwadratowych otworach odseparowanych od wlotu powietrza. Inny "look" zafundowano też lampom zespolonym. Z przodu pojawiły się światła LED do jazdy dziennej, tylne mają teraz okrągłe pomarańczowe kierunkowskazy. Ciekawym posunięciem jest zastosowanie stopni bocznych, które wyglądają jakby były zintegrowane z nadwoziem. Wygląda to całkiem przyzwoicie, ale rodzi pytanie jak auto będzie się prezentować, gdy właściciel zechce je zdemontować. Zmiany zewnętrzne wieńczy nowy zestaw obręczy w rozmiarach od 18 do 20 cali. Wewnątrz trudno będzie znaleźć różnice. Nowy jest jedynie centralny wyświetlacz, który jest teraz większy. Kierowca ma też do dyspozycji zoptymalizowane systemy Multi-Terrain Select i Craw Control. Wciąż nie wiadomo kiedy odnowiony Land Cruiser trafi do salonów poza Japonią, ale debiutu należy spodziewać się w pierwszym kwartale 2012 roku.
Toyota Land Cruiser 200Luksusowy Land Cruiser? Nie w Australii

Japonia nie jest najważniejszym rynkiem zbytu dla modelu Land Cruiser V8, ale jako rynek rodzimy cieszy się szczególnymi względami. Toyota poddając ten model kuracji odmładzającej zaprezentuje ją najpierw właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zmiany z zewnątrz objęły przedni zderzak, w którym lampy przeciwmgielne zamknięte zostały w kwadratowych otworach odseparowanych od wlotu powietrza. Naszym zdaniem nie poprawiło to wyglądu auta. Inny "look" zafundowano też lampom zespolonym. Z przodu pojawiły się światła LED do jazdy dziennej, tylne mają teraz okrągłe pomarańczowe kierunkowskazy.

Ciekawym posunięciem jest zastosowanie stopni bocznych, które wyglądają jakby były zintegrowane z nadwoziem. Wygląda to całkiem przyzwoicie, ale rodzi pytanie jak auto będzie się prezentować, gdy właściciel zechce je zdemontować. Zmiany zewnętrzne wieńczy nowy zestaw obręczy w rozmiarach od 18 do 20 cali.

Wewnątrz trudno będzie znaleźć różnice. Nowy jest jedynie centralny wyświetlacz, który jest teraz większy. Kierowca ma też do dyspozycji zoptymalizowane systemy Multi-Terrain Select i Craw Control.

Póki co nie wiadomo kiedy odnowiony Land Cruiser trafi do salonów poza Japonią, ale debiutu należy się spodziewać w pierwszym kwartale 2012 roku.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

TEST: Toyota Land Cruiser V8 - Rączy mastodont

60 lat napędu 4x4 w samochodach Toyota

Toyota Land Cruiser - ogłoszenia

Więcej o: