Ratuj życie

Pod koła jego samochodu wjechał pijany rowerzysta. Nie miał szans wyhamować. Zginęły dwie osoby! Intymna spowiedź krajowego duszpasterza kierowców w bożonarodzeniowym spocie kampanii ?Drogi zaufania?

drogiChoć prawnie obowiązek noszenia elementów odblaskowych dotyczy tylko dzieci, zdaniem redakcji, powinien być rozszerzony również na dorosłych pieszych i rowerzystów, którzy poruszają się drogą po zmroku poza terenem zabudowanym. Tak łatwo można uratować życie

Opowieść ks. Mariana Midury stała się kanwą ostatniego spotu programu "Drogi zaufania". Kiedy dochodzi do potrącenia pieszego lub rowerzysty naturalnie stajemy po stronie bardziej poszkodowanego. Ale wcale nie oznacza to, że zawsze kierowca jest winny wypadku. Piesi i rowerzyści, czyli niechronieni uczestnicy ruchu powinni z równie wielką rozwagą co kierowcy poruszać się po drodze. Szczególnie jesienną i zimowa porą kiedy widoczność jest mocno ograniczona. Jeśli już zmuszeni jesteśmy poruszać się wzdłuż drogi po zmroku koniecznie używajmy elementów odblaskowych.

Szczepan Mroczek

ZOBACZ TAKŻE:

Przez czekoladki z rumem nie stracisz prawa jazdy

Kobiety prowadzą bezpieczniej

Autotrader.pl - bezpłatne ogłoszenia motoryzacyjne