VW Cross Coupé

VW przygotowuje Crossovera, który łączy cechy SUV-a i coupe

VW Cross Coupe VW przygotowuje Crossovera, który łączy cechy SUV-a i coupe VW Cross Coupe łączy cechy SUV-a i coupe. Do napędu służy hybrydowy układ dwóch silników elektrycznych i turbodoładowanego benzyniaka. Łączna moc wynosi 265 KM Podczas trwającego salonu samochodowego w Tokio pokazano nowy samochód koncepcyjny Volkswagena. Koncepcja podobna jak w przypadku BMW X6, ale rozmiary nieco mniejsze. Cross Coupe został zbudowany na nowej płycie podłogowej MQB, którą wykorzystają modele bazujące na nowym VW Golfie, z Audi TT włącznie. Długość 434 cm, szerokość 186 cm i wysokość 152 cm oznaczają, że nowy VW plasuje się rozmiarami pomiędzy Golfem a Tiguanem. Aczkolwiek rozstaw osi jest o 5 cm dłuższy niż w Golfie. Mimo sportowego wyglądu nowym VW będzie można zjechać z asfaltu. Kąt natarcia wynosi 24 st. a zejścia 32 st. Do napędu posłuży hybrydowy układ angażujący dwa silniki elektryczne oraz turbodoładowanego benzyniaka z bezpośrednim wtryskiem. Łączona moc wynosi 265 KM i pozwala na dobicie do setki w 7 sekund oraz rozpędzenie się do niezbyt imponującej prędkości 201 km/h. Z użyciem wyłącznie baterii będzie można przejechać do 40 km. W VW zastosowano analogiczny do Lexusa napęd na cztery koła. Oznacza to, że tylne koła wprawiane są w ruch wyłącznie przez silnik elektryczny. Dzięki temu w tunelu środkowym, gdzie zwykle znajduje się wał napędowy ulokowano baterie. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko wygospodarować więcej miejsca w bagażniku, ale również obniżyć środek ciężkości tym samym poprawić prowadzenie. Biorąc pod uwagę tendencje jakie obecnie rządzą rynkiem można się spodziewać, że Cross Coupé ma szanse na seryjną produkcję.
fot. Michał Dek | Volkswagen Tiguan 2.0 TSI DSGVW Tiguan | Za kierownicą

Podczas trwającego salonu samochodowego w Tokio pokazano nowy samochód koncepcyjny Volkswagena. Koncepcja podobna jak w przypadku BMW X6, ale rozmiary nieco mniejsze. Cross Coupe został zbudowany na nowej płycie podłogowej MQB, którą wykorzystają modele bazujące na nowym VW Golfie, z Audi TT włącznie. Długość 434 cm, szerokość 186 cm i wysokość 152 cm oznaczają, że nowy VW plasuje się rozmiarami pomiędzy Golfem a Tiguanem. Aczkolwiek rozstaw osi jest o 5 cm dłuższy niż w Golfie. Mimo sportowego wyglądu nowym VW będzie można zjechać z asfaltu. Kąt natarcia wynosi 24 st. a zejścia 32 st.

Do napędu posłuży hybrydowy układ angażujący dwa silniki elektryczne oraz turbodoładowanego benzyniaka z bezpośrednim wtryskiem. Łączona moc wynosi 265 KM i pozwala na dobicie do setki w 7 sekund oraz rozpędzenie się do niezbyt imponującej prędkości 201 km/h. Z użyciem wyłącznie baterii będzie można przejechać do 40 km.
W VW zastosowano analogiczny do Lexusa napęd na cztery koła. Oznacza to, że tylne koła wprawiane są w ruch wyłącznie przez silnik elektryczny. Dzięki temu w tunelu środkowym, gdzie zwykle znajduje się wał napędowy ulokowano baterie. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko wygospodarować więcej miejsca w bagażniku, ale również obniżyć środek ciężkości tym samym poprawić prowadzenie. Biorąc pod uwagę tendencje jakie obecnie rządzą rynkiem można się spodziewać, że Cross Coupé ma szanse na seryjną produkcję.

Szczepan Mroczek

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Volkswagen Tiguan - CENNIK

Nowy Volkswagen Tiguan - GALERIA

Volkswagen Tiguan - ogłoszenia

Więcej o: