Tokio 2011 | BMW ActiveHybrid 5

W dalekiej Japonii zadebiutuje kolejna hybryda bawarskiego producenta. Będzie oparta o podzespoły nowej "piątki" i legitymować się mocą 340 KM
Tokio 2011: BMW ActiveHybrid 5 W dalekiej Japonii zadebiutuje kolejna hybryda bawarskiego producenta Podczas targów w Tokio zadebiutuje BMW ActiveHybrid 5. Auto wyposażone jest w dwa silniki: benzynowy R6 3.0 Twin Turbo o mocy 306 KM i elektryczny o mocy 56 KM Tokio Motor Show otworzy swe podwoje dla szerokiej publiczności 3 grudnia. Na targach będzie można podziwiać m.in. najnowszą propozycję BMW skierowaną do ludzi biznesu zakręconych na zielono. BMW ActiveHybrid 5 to po ActiveHybrid 7 drugi model BMW łączący dużą moc z możliwie niskim zużyciem paliwa. Podstawą napędu ActiveHybrid 5 stanowi doskonale znany miłośnikom bawarskich aut silnik benzynowy R6 3.0 TwinTurbo, osiągający 306 KM mocy i 400 Nm maks. momentu obrotowego. O ekologię, ale też o dodatkową moc podczas przyspieszania, dba silnik elektryczny o mocy 56 KM i momencie 210 Nm. W sumie oba silniki mogą oddawać moc 340 KM i moment o wartości 450 Nm. To wystarcza, by sprint do setki trwał 5,9 s, a średnie spalanie wyniosło zaledwie 6,4 l/100 km. Hybrydowe BMW najpierw trafi do kraju, w którym "zielonych" biznesmenów jest najwięcej, czyli do USA. Debiut zaplanowany jest tam na wiosnę 2012 roku. BMW nie podało jeszcze daty debiutu ActiveHybrid 5 w Europie.
BMW M5BMW M5 | Pierwsza jazda

Tokio Motor Show otworzy swe podwoje dla szerokiej publiczności 3 grudnia. Na targach będzie można podziwiać m.in. najnowszą propozycję BMW skierowaną do ludzi biznesu zakręconych na zielono.

BMW ActiveHybrid 5, to po ActiveHybrid 7 drugi model BMW łączący dużą moc z możliwie niskim zużyciem paliwa. Podstawą napędu ActiveHybrid 5 stanowi doskonale znany miłośnikom bawarskich aut silnik benzynowy R6 3.0 TwinTurbo osiągający 306 KM mocy i 400 Nm maks. momentu obrotowego. O ekologię, ale też o dodatkową moc podczas przyspieszania dba silnik elektryczny o mocy 56 KM i momencie 210 Nm. W sumie oba silniki mogą oddawać moc 340 KM i moment o wartości 450 Nm. To wystarcza, by sprint do setki trwał 5,9 sek, a średnie spalanie wyniosło zaledwie 6,4 l/100 km.

Hybrydowe BMW najpierw trafi do kraju, w którym "zielonych" biznesmenów jest najwięcej, czyli do USA. Debiut zaplanowany jest tam na wiosnę 2012 roku. BMW nie podało jeszcze daty debiutu ActiveHybrid 5 w Europie.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Najmocniejsza hybryda na świecie | Pierwsza jazda

BMW 5 Gran Turismo | Test wideo

BMW 540 - ogłoszenia

Więcej o: