Nowe Porsche na bazie Audi R8

Jak donosi brytyjski magazyn Autocar Porsche rozważa produkcje bezpośredniego rywala dla Ferrari 458 Italia, który będzie miał umieszczony centralnie silnik
Porsche 918Porsche 918 Spyder Hybrid w akcji

Porsche poza modelem Cayenne nie dzieli części zamiennych z innymi markami koncernu VW. Ale z finansowego punktu widzenia błędem byłoby nie wykorzystać opracowanej konstrukcji R8. Nowe Porsche ma bazować na przygotowywanej platformie z włókna węglowego, która znajdzie zastosowanie w  kolejnych generacjach Audi R8 i Lamborghini Gallardo. Koncern może czerpać z pierwszych doświadczenia w tej dziedzinie ponieważ Lamborghini Aventador ma monocoque wykonany właśnie z włókna węglowego.

Szefowie Porsche nie ujawniają żadnych szczegółów dotyczących nowego samochodu, ale wiadomo, że ma wypełnić lukę pomiędzy modelami 911 i 918 Spyder. Z pewnością stawienie czoła Ferrari Italia to wyzwanie, które jest istotne dla image'u marki. Czekamy na kolejne informacje na temat nowego Porsche z centralnie umieszczonym silnikiem, a tymczasem pojawiły się też nowinki dotyczące liftingu Audi R8, który zostanie ujawniony w marcu, podczas salonu samochodowego w Genewie. Wzrośnie moc silników (V8 do 450 KM, V10 do 550 KM) oraz wreszcie pojawi się dwusprzęgłowa 7-biegowa zautomatyzowana skrzynka biegów.

Szczepan Mroczek

ZOBACZ TAKŻE:

Hybrydowe Porsche 918 Spyder

Porsche - ogłoszenia

Więcej o: