Mitsubishi PX-MIEV - nowy Outlander?

Na zbliżających się targach w Tokio Mitsubishi zaprezentuje odświeżoną wersję swego konceptu o nazwie PX-MIEV. Warto mu się bliżej przyjrzeć, ponieważ samochód najprawdopodobniej zapowiada nowego Outlandera

PX-MIEV Concept debiutował w Tokio w 2009 roku. Samochód już wówczas posiadał formę, której niewielkie zmiany mogły zaowocować stworzeniem wersji produkcyjnej. Te poczyniono w najnowszej odmianie, ale nie przybliżyły one konceptu do salonów sprzedaży. Faktem jest jednak to, że PX-MIEV nie zapowiada rewolucji w wyglądzie nowego Outlandera.

Mitsubishi PX-MIEV
PX-MIEV to najprawdopodobniej zapowiedź nowego Outlandera

Do napędu studyjnego SUV-a Mitsubishi pierwotnie służył 1.6-litrowy silnik benzynowy, który w jego najnowszej odmianie został zastąpiony przez 2-litrową jednostkę o mocy... 94 KM. Na szczęście to nie koniec, bo wspierać go będą dwa silniki elektryczne, których łączna moc wyniesie 160 KM. W sumie daje to przyzwoity rezultat.

PX-MIEV II to hybryda typu plug-in, zatem ładowanie akumulatora będzie się odbywało na dwa sposoby - w gniazdku domowym oraz podczas jazdy (m.in. energia z hamowania). Pełna bateria wystarczy na przejechanie maksymalnie 50 km na trybie w pełni elektrycznym. Łączny zasięg wszystkich silników wyniesie - według zapewnień Mitsubishi - 800 km.

Piotr Kozłowski

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi Outlander z nowym dieslem

Samochody z innej bajki | Mitsubishi w USA i Japonii

Samochody: Mitsubishi Outlander - ogłoszenia