Salon Frankfurt 2011 | Eterniti Hemera

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Eterniti Hemera. Samochód był zapowiadany jako zupełnie nowy SUV, patrząc na zdjęcia widać jednak na czym oparto projekt

Eterniti to firma mieszcząca się w Londynie, która na zbliżającym się salonie we Frankfurcie pokaże swoje najnowsze dzieło. Hemera, jak nazwano samochód, ma być piekielnie mocna i dostarczać intensywnych doznań. Z tym nie powinno być problemu, gdyż bazę stanowi jeden z najszybszych SUV-ów świata, Porsche Cayenne.

Nadwozie poddano ostrym cięciom, które w zamierzeniu miały nadać autu oryginalny wygląd. Z tyłu zastosowano wąskie lampy trochę w stylu Infiniti FX, a błotniki - wszystkie cztery - poharatano tworząc efektownie wyglądające wyloty powietrza. Tam gdzie to tylko było możliwe dodano własne dodatki, chociażby w postaci oryginalnego tylnego spoilera z trzecim światłem stopu.

Czy powiodło się zamierzenie oryginalności? Cóż, Hemera wygląda jak... stuningowane Porsche Cayenne. Jeśli jednak komuś nadwozie przypadło do gustu, powinien być zadowolony także z silnika. Ma on generować ponad 620 KM, co ma pozwalać na osiągnięcie 290 km/h (180 mil/h). Gotowy samochód, budowany całkowicie ręcznie, ma kosztować 150 tys. funtów.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Nowy diesel w Porsche Cayenne

Rekord prędkości w terenie

Porsche Cayenne - ogłoszenia

Więcej o: