Maserati made in USA

To, że Maserati będzie używać silników Chryslera już wiemy. Najnowsza informacja - jeszcze niepotwierdzona - jest taka, że Maserati zbuduje SUV-a, a w zasadzie zrobią to Amerykanie na bazie Jeepa Grand Cherokee
Maserati made in USA Pierwszą przymiarkę do samochodu sportowo-użytkowego Maserati wykonało w 2003 r. To, że Maserati będzie używać silników Chryslera już wiemy. Najnowsza informacja - jeszcze niepotwierdzona - jest taka, że Maserati zbuduje SUV-a To, że Maserati będzie używać silników Chryslera już wiemy. Najnowsza informacja - jeszcze niepotwierdzona - jest taka, że Maserati zbuduje SUV-a, a w zasadzie zrobią to Amerykanie na bazie Jeepa Grand Cherokee. Pierwsza przymiarka do samochodu sportowo-użytkowego (SUV) Maserati wykonało w 2003 roku prezentując prototyp o nazwie Kubang. Powstał na bazie Quattroporte, ale miał korzystać z technologii Touarega. Do porozumienia ostatecznie nie doszło i projekt zarzucono. Po przejęciu przez Fiata koncernu Chryslera Włosi dostali dostęp do ogromnej ilości modeli dotąd nieobecnych w koncernie Fiata. Stąd pomysł, by się nimi częściowo wymienić, a to otwiera nowe możliwości także przed Maserati. Pierwszy SUV tej marki miałby powstać na bazie Jeepa Grand Cherokee, ale byłyby także produkowany w tej samej fabryce - Jefferson North w Detroit. Znając umiejętności Amerykanów do tworzenia nowych modeli poprzez przełożenie znaczka i zmianę paru listew, to aż strach pomyśleć, co z takiej operacji powstanie. Na ambitny projekt nie ma co liczyć, gdyż nowe "Maserati" ma zostać zaprezentowane we Frankfurcie, czyli za nieco ponad miesiąc. Współpraca pomiędzy Maserati i Chryslerem miała już raz miejsce w historii. W latach 1989 - 1991 we Włoszech produkowany był Chrysler TC, luksusowy kabriolet, który powstał w liczbie zaledwie 7,3 tys. sztuk. Połączenie włoskiego nadwozia z amerykańskim podwoziem i silnikiem, a wszystko w astronomicznej cenie, okazało się niewypałem. Czy tym razem będzie inaczej?
Maserati KubangMaserati Kubang (2003)

Pierwsza przymiarka do samochodu sportowo-użytkowego (SUV) Maserati wykonało w 2003 roku prezentując prototyp o nazwie Kubang. Powstał na bazie Quattroporte, ale miał korzystać z technologii Touarega. Do porozumienia ostatecznie nie doszło i projekt zarzucono.

Po przejęciu przez Fiata koncernu Chryslera Włosi dostali dostęp do ogromnej ilości modeli dotąd nieobecnych w koncernie Fiata. Stąd pomysł, by się nimi częściowo wymienić, a to otwiera nowe możliwości także przed Maserati. Pierwszy SUV tej marki miałby powstać na bazie Jeepa Grand Cherokee, ale byłyby także produkowany w tej samej fabryce - Jefferson North w Detroit.

Znając umiejętności Amerykanów do tworzenia nowych modeli poprzez przełożenie znaczka i zmianę paru listew to aż strach pomyśleć co z takiej operacji powstanie. Na ambitny projekt nie ma co liczyć, gdyż nowe "Maserati" ma zostać zaprezentowane we Frankfurcie, czyli za nieco ponad miesiąc.

Chrysler TCChrysler TC (1989-1991)

Współpraca pomiędzy Maserati i Chryslerem miała już raz miejsce w historii. W latach 1989 - 1991 we Włoszech produkowany był Chrysler TC, luksusowy kabriolet, który powstał w liczbie zaledwie 7,3 tys. sztuk. Połączenie włoskiego nadwozia z amerykańskim podwoziem i silnikiem, a wszystko w astronomicznej cenie, okazało się niewypałem. Czy tym razem będzie inaczej?

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Maserati - kryzysowe super-auto

Maserati GranCabrio Sport | Wideo

Maserati - ogłoszenia

Więcej o: