Salon Frankfurt 2011 | Czterodrzwiowe coupe Kii

Koreańczycy sukcesywnie zwiększają sprzedaż i aby utrzymać ten trend prezentują nowe modele wpasowujące się w każdą możliwą niszę rynkową. Kia pokaże we Frankfurcie prototyp czterodrzwiowego fastbacka o sportowym charakterze

Jedni mówią "czterodrzwiowe coupe", inni powiedzą "fastback", sama Kia optuje przy terminie "sportowy sedan". Niezależnie jak określimy ten rodzaj nadwozia musimy przyznać, że coś w nim jest. Samochody pokroju Mercedesa CLS, Audi A7, czy Volkswagena Passata CC mają to coś, i właśnie tego czegoś pozazdrościła in Kia.

Prototyp nie ma jeszcze nazwy, ale prezentuje się całkiem nieźle. Przód w stylu Hyundaia Velostera, boczna linia okien nawiązująca do nowej Optimy i opływowy tył dobrze ze sobą współgrają. Wnętrze mieści jedynie czterech pasażerów podkreślając sportowy charakter modelu.

Nie ważne z której strony patrzysz na niego, ten prototyp jest pełen energii i gotowy do startu. Wierzę, że samochód jest wyraźnym sygnałem, że Kia jest gotowa na szybki skok do przodu w zupełnie nowy segment - powiedział Peter Schreyer, szef stylistów Kia Motors

Czy auto w podobnej formie wejdzie do produkcji seryjnej? Miejmy nadzieję, gdyż ostatnio brakuje ciekawych stylistycznie samochodów w rozsądnej cenie.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Kia Picanto 3d | Galeria

Hyundai Veloster | Galeria

Kia Sportage - ogłoszenia

Więcej o: