Kuzaj wraca do rajdów

Leszek Kuzaj, wielokrotny Mistrz Polski w rajdach zapowiada powrót na oesy. Chce znowu powalczyć o najwyższe laury i nie ukrywa, że ma na nie duże szanse

Po grudniowej tragedii w Rajdzie Praskim, na którym Leszek Kuzaj wypadł z trasy i śmiertelnie potrącił dwie osoby, zespół STT Racing ogłosił decyzję o zawieszeniu startów zawodnika. Kuzajowi bardzo trudno było pogodzić się z tym co się stało. Niedługo po zdarzeniu wyznawał "Dziennikowi"

Jestem tak przybity, że nic mi się nie chce. Jest coś takiego, jak odpowiedzialność moralna. Wiem, że tych ludzi nie powinno tam być, ale to niczego nie zmienia. Muszę teraz to wszystko sobie jakoś poukładać. Źle się z tym wszystkim czuję.

W połowie maja, Kuzaj wraz z nowym pilotem, Robertem Hundlą wystartują w otwierającym sezon RSMP dolnośląskim rajdzie Elmot-Krause. Załoga pojedzie samochodem Peugueot 207 S2000 - teoretycznie takim samym jak dwukrotny aktualny Mistrz Polski Bryan Bouffier, tyle że nieobsługiwanym przez fabryczny team Peugeota. Kuzaj nie wspomina już o zeszłorocznej tragedii - jak powiedział TVN24: 

To będzie trudny sezon, mimo że prawdopodobnie nie zostaną rozegrane wszystkie eliminacje, jak to pokazał już Rajd Krakowski. Mimo panującego kryzysu wielu dobrych kierowców zebrało budżet, szykuje się mocna stawka nie tylko w samochodach S2000, więc walka toczyła się będzie każdego dnia rajdu o każdy punkt. (...) Tak więc zarówno nam jak i kibicom na pewno nie zabraknie emocji

Powrót Kuzaja to na pewno wzmocnienie stawki polskich rajdów, mimo że od pewnego czasu nie wygrał żadnego rajdu. Wraca po przerwie, a to może oznaczać bardzo wiele. Czas pokaże czy wraz z wyjściem z psychicznego dołka powróci dawna świetność Kuzaja.

Jan Kopacz

Subaru Impreza - historia niezwykłego samochodu - ZOBACZ TUTAJ

Tak jeździ nowe Audi Q7 - WIDEO

Samochody: Peugeot 207 - ogłoszenia

 

Więcej o: