Karol Basz szybki na testach

Karol Basz, jeden z najbardziej utalentowanych polskich kartingowców, odbył pierwsze testy w nowym zespole - RK Line Team należącym do Roberta Kubicy. 17-letni krakowianin osiągnął bardzo dobre wyniki, należał do ścisłej czołówki kierowców w swojej kategorii KF2.

Na oficjalnych testach na włoskim torze La Conca zjawiło się 65 kierowców z całej Europy. Basz po raz pierwszy miał okazję jeździć gokartem RK Line Team, który bazuje na podwoziach Birel i jest napędzany silnikami IAME-Parilla. Na torze obecny był sam Robert Kubica, który doglądał pracy teamu i pomagał w ustawieniach.

Pierwszego dnia testów Karol wykręcił najszybszy czas - 47,907 s. Drugiego dnia zawodnik skupił się na ustawieniach gokarta i pracy silnika, nie ścigał się o najszybszy czas przejazdu. Trzeciego dnia testów Karol znów należał do ścisłej czołówki, miał 3. czas (47,822 s). Najszybszy był Ben Cooper (47,774 s). W sumie po trzech dniach testów Basza sklasyfikowano również na doskonałym 3. miejscu.

Jestem bardzo zadowolony z testów - powiedział Karol Basz. - Gokart przygotowany przez Roberta Kubicę pozwala na walkę z najlepszymi.
Bardzo szybko udało mi się zadomowić w nowym teamie. Jest to oczywiście zasługa Roberta, który osobiście przyjechał na testy i przez cały czas pomagał mi w ustawieniach gokarta oraz pracy na torze. Z takim wsparciem czuję, że mogę walczyć o nawyższe pozycje. Wierzę, że to będzie świetny sezon.

W najbliższy weekend Basz wraz z RK Line Team wystartują w pierwszej eliminacji kartingowej Formuły 1 - WSK International Series na torze La Conca.

Źródło: Good News PR

 

Samochody - ogłoszenia

Więcej o: