Rajd Elmot 2008 - pierwszy dla Bryana Bouffiera

Bryan Bouffier i Xavier Panseri, reprezentanci Peugeot Sport Polska Rally Team, zadebiutują w najbliższy weekend na trasach Platinum 36. Rajdzie Elmot - Remy, trzeciej rundy RSMP.
Bryan Bouffier i Xavier Panseri, reprezentanci Peugeot Sport Polska Rally Team, zadebiutują w najbliższy weekend na trasach Platinum 36. Rajdzie Elmot – Remy, trzeciej rundy RSMP.

Dla francuskiej załogi Peugeota 207 S2000 będzie to pierwszy start na klasycznych odcinkach na Dolnym Śląsku, które polscy kierowcy znają znakomicie niemal w każdej konfiguracji i mogą jeździć tam niemal z „zawiązanymi oczami”...

Mistrz Polski nie jest jednak zdeprymowany faktem, że konkurenci będą posiadać przewagę znajomości trasy. W końcu od początku startów w Polsce wygrał pięć rajdów, a tylko raz znał trasę z poprzednich startów (Rajd Rzeszowski).

"Każdy rajd traktuję jednakowo poważnie" – mówi Bouffier. "Oczywiście łatwiej jest jechać szybko w zawodach, w których zna się ukształtowanie terenu, niż w takich, gdzie jedzie się wyłącznie po dwukrotnym zapoznaniu się z odcinkami specjalnymi. Ale zarówno ja, jak i Xavier posiadamy doświadczenie i mam nadzieję, że pomoże nam ono zrobić tak dokładne notatki, że będziemy mogli walczyć o zwycięstwo!"

Dla Bouffiera będzie to drugi w tym roku występ w naszym kraju - pauzował w otwierającym sezon Rajdzie Magurskim, ale wygrał Rajd Krakowski i startuje z nr 4, równym pozycji w klasyfikacji mistrzostw. W ramach przygotowań do Rajdu Elmot, Bouffier testował Peugeota we wtorek.

W klasie Super 2000 rywalizacja jest w tym roku szczególnie interesująca. Oprócz trzech innych samochodów Peugeot 207 Super 2000, za kierownicami których zasiądą Michał Sołowow, Michał Kościuszko i Mariusz Małyszczycki, udział w Rajdzie Elmot – Remy zapowiedział także Grzegorz Grzyb w Fiacie Grande Punto Abarth S2000.

Platinum 36. Rajd Elmot – Remy rozpocznie się w piątek, 9 maja po południu (start pierwszej załogi na Stadionie OSiR w Świdnicy nastąpi o godzinie 16.00). Pierwszego dnia załogi będą miały do przejechania 162,01 kilometra, w tym pięć odcinków specjalnych o długości 48,66 km. Próbę Burkatów załogi przejadą trzykrotnie, „klasyki” Dziećmorowice i Ludwikowice – po jednym razie.

Sobota będzie bardziej intensywna – organizatorzy zaplanowali trasę o długości 358,06 km, w tym dziewięć odcinków specjalnych (dwie pętle po trzy odcinki: Świdnica, Olszyniec i Rościszów - 122,19 km). Łącznie OS-y liczyć będą 170,85 km.