Raikkonen: "Sytuacja może się zmienić w mgnieniu oka"

Kimi Raikkonen po raz kolejny podkreślił, że nie ma zamiaru zmieniać podejścia pomimo udanego początku sezonu ...
Kimi Raikkonen po raz kolejny podkreślił, że nie ma zamiaru zmieniać podejścia pomimo udanego początku sezonu.

„Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowych wyników, ale pamiętajmy, że sytuacja może się zmienić w mgnieniu oka: musimy więc w dalszym ciągu pracować na 100% możliwości, aby utrzymać przewagę nad konkurencją”, powiedział Raikkonen przed Grand Prix Turcji.

„Nie zmienię podejścia. Wciąż jest zbyt wcześnie, aby myśleć o czymś więcej niż o kolejnym zwycięstwie. Na razie chcę zdobyć jak najwięcej punktów – lubię się ścigać mając to na uwadze.”

„Prowadzimy w obu klasyfikacjach, ale to nie ma żadnego znaczenia. Liczy się to, abyśmy pod koniec sezonu również byli na prowadzeniu.”

Raikkonen dzięki zwycięstwu w Grand Prix Hiszpanii powiększył swoja przewagę w klasyfikacji generalnej do dziewięciu punktów i ma nadzieję, że w Turcji zaliczy kolejny udany występ.

„Po wyścigu w Barcelonie nie było żadnych testów, ale założę się, że nasi konkurenci dali z siebie wszystko, aby pokonać nas w Stambule”, powiedział.

„Ale wcale się tym nie martwię: również my nie próżnowaliśmy i jestem przekonany, że w Turcji Ferrari będzie naprawdę mocne.”

„Tor w Stambule jest bardzo podobny do Sepang i Sakhir, gdzie wygrywaliśmy już w tym sezonie. Właśnie dlatego myślę, że będziemy bardzo konkurencyjni podczas całego weekendu.”

Więcej o: