FIA: Opinia prawnika ma wyjaśnić sprawę Mosleya

FIA zatrudniła jednego z czołowych adwokatów Anthonyego Scrivenera do ustalenia, czy zarzuty wobec Maxa Mosleya, o celowym wykorzystaniu strojów nazistowskich podczas orgii ...
FIA zatrudniła jednego z czołowych adwokatów Anthonyego Scrivenera do ustalenia, czy zarzuty wobec Maxa Mosleya, o celowym wykorzystaniu strojów nazistowskich podczas orgii, w której brał udział, są zasadne. Prawnik ma się podjąć drobiazgowej analizy zebranych do tej pory materiałów dotyczących tej sprawy.

Jest to kolejna odsłona skandalu wywołanego przez brukowiec News of the World, który opublikował zdjęcia prezydenta FIA w "towarzystwie" pięciu prostytutek. Publikacja ta wywołała falę dyskusji na temat przyszłości Mosleya i jego dalszej roli w FIA.

Sam zainteresowany zaprzecza, jakoby użycie jakichkolwiek nazistowskich symboli miało miejsce podczas całego zdarzenia. Śledztwo wynajętego prawnika ma pomóc w zakończeniu procedury mającej na celu wyjaśnienie całego zajścia. Wyniki przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego mają być przedstawione 3. czerwca Zgromadzeniu Ogólnemu FIA.

W oświadczeniu wystosowanym w poniedziałek przez zarząd organizacji czytamy: "Dyrektorzy powołali niezależnego eksperta w osobie pana Scrivenera do przeanalizowania zgromadzonego materiału dowodowego związanego z zarzutami wobec obecnego prezydenta o nazistowskie podteksty podczas odbywania stosunku. Pan Mosley przystał na takie rozwiązanie."

"Wynajęty specjalista ma wydać opinię w świetle zgromadzonych dowodów czy teza zawarta w artykule News of the World jest prawdziwa. Jeśli Nadzwyczajne Zgromadzenie tak postanowi, jej treść zostanie przekazana wszystkim członkom Federacji."

Anthony Scrivener jest jednym z bardziej znanych członków angielskiej i walijskiej palestry. Od 2006 roku pełni on funkcję sędziego Międzynarodowego Trybunału Odwoławczego przy FIA.