Debiut Toro Rosso STR3 przełożony

Toro Rosso zdecydowało się przełożyć debiut nowego bolidu STR3, który po raz pierwszy miał być użyty podczas zbliżającego się Grand Prix Turcji.Jak donosi Autosport, zespół zdecydował, że w Stambule ...
Toro Rosso zdecydowało się przełożyć debiut nowego bolidu STR3, który po raz pierwszy miał być użyty podczas zbliżającego się Grand Prix Turcji.

Jak donosi Autosport, zespół zdecydował, że w Stambule, podobnie jak w pierwszych czterech Grand Prix sezonu, użyje sprawdzonego STR2 w związku z brakiem części zamiennych do nowej maszyny, która przed dwoma tygodniami podczas pierwszych jazd została kompletnie rozbita przez Sebastiena Bourdais.

Co więcej zespół dopiero w Turcji zdecyduje kiedy nowy bolid zastanie po raz pierwszy użyty w „warunkach bojowych”, ponieważ kolejne w kalendarzu jest Grand Prix Monako.

„Monako nie jest najlepszym miejscem do zaprezentowania nowego wozu. Jeśli masz pecha, możesz zakończyć weekend bez bolidu”, powiedział współwłaściciel Toro Rosso Gerhard Berger.

„Może więc powinniśmy pomyśleć o Kanadzie. Przynajmniej nie powinniśmy mieć problemów z przygotowaniem odpowiedniej ilości części zamiennych. Jednak to wciąż najmniej optymistyczny scenariusz.”

Więcej o: