Kubica zapowiada walkę o zwycięstwo w Monako i Budapeszcie

Robert Kubica twierdzi, że największe szanse na pierwsze zwycięstwo będzie miał na wolniejszych torach - w Monako i na węgierskim Hungaroring. Chociaż BMW aktualnie stawiane jest na równi ...
Robert Kubica twierdzi, że największe szanse na pierwsze zwycięstwo będzie miał na wolniejszych torach – w Monako i na węgierskim Hungaroring.

Chociaż BMW aktualnie stawiane jest na równi z McLarenem, zespół Kubicy dotychczas nie był wystarczająco mocny, aby zagrozić niezaprzeczalnie najlepszemu obecnie Ferrari.

Robert Kubica twierdzi jednak, że na krętych torach w Monako i Budapeszcie jego bolid powinien być na tyle szybki, aby mógł powalczyć o zwycięstwo.

„Zawsze byliśmy mocni w wolnych zakrętach i krętych sektorach… mam więc nadzieję, że będziemy mocni w Monako i Budapeszcie, czyli na torach bez długich prostych, ale za to pełnych ciasnych zakrętów”, powiedział Kubica agencji Reuters.

„Może właśnie tam nadarzy się okazja, aby wygrać. Wiele jednak będzie zależeć od tego, jak szybko w porównaniu z konkurencją będziemy rozwijać nasz wóz.”

Więcej o: