Rajd Elmot: Testują przed startem

Na ponad tydzień przed Rajdem Elmot (9-10 maja), głównie na Dolnym Śląsku ruszyła fala testów, choć nie tak wzmożonych jak przed Rajdem Krakowskim, na którym zabrakło oficjalnego odcinka testowego.
Na ponad tydzień przed Rajdem Elmot (9-10 maja), głównie na Dolnym Śląsku ruszyła fala testów, choć nie tak wzmożonych jak przed Rajdem Krakowskim, na którym zabrakło oficjalnego odcinka testowego.

Ubiegłoroczny zwycięzca Rajdu Elmot, Kajetan Kajetanowicz oraz Andy Mancin jeździli swoimi Mitsubishi Lancerami Evo IX przygotowanymi przez IM Racing.

Tomasz Kuchar sprawdzał podatność nowego Subaru Impreza N14 na choroby wieku dziecięco w okolicach Jeleniej Góry. Obawy nie były bezpodstawne - nowinki techniczne sprawiły kłopoty i zespół Statoil-Loctite czeka jeszcze sporo pracy. Znaną sobie Imprezą w spec. N12 podróżował na testach Marcin Bełtowski.

Tomasz Kuchar - testy


W przerwie między drugą i trzecią eliminacją RSMP Tomasz Czopik pomyślał o nowych kolorach Evo IX, które dało mu 3. miejsce w Rajdzie Krakowskim. Zespołowi Ace Racing przypadła do gustu propozycja Zbyszka Malczyka i na Elmocie samochód otrzyma nowe barwy.

Nie próżnowali również uczestnicy C2-R2 Team's Challenge, gdzie rywalizacja jest wyjątkowo zacięta. Citroeny testowali Ariel Piotrowski i bracia Dobrowolscy.

"Po powrocie z Rajdu Krakowskiego nie było czasu na odpoczynek. Po sprawdzeniu Citroena wyruszyliśmy na Dolny Śląsk gdzie mieliśmy odbyć nasze kolejne w tym roku testy. Wszystko przebiegło pomyślnie i nie mogę się już doczekać rywalizacji na odcinkach, przez trzy dni testów przejechaliśmy prawie 400 km odcinków specjalnych" - powiedział Ariel Piotrowski.

"Dla porównania wszystkie odcinki specjalne Rajdu Elmot liczą 170 km, było bardzo dużo pracy, ale wspólnie w z moją pilotką Anią daliśmy radę i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Mamy nadzieję, że na rajdzie wszystko zagra tak samo jak na testach, a wtedy uda się walczyć o czołową pozycję w naszej klasie R2B i A6".

Ariel Piotrowski - onboard z testów Citroena C2


"Udało się nam ustawić naszego citroena pod trasy Elmotu, mamy nadzieję, że efekty ciężkiej pracy całego zespołu będzie widać na odcinkach specjalnych. W testach również brali udział nasi rajdowi koledzy Kajetan Kajetanowicz, Adrea Mancin oraz bracia Dobrowolscy" - dodaje pilotka Ariela, Anna Wódkiewicz.