Kierowcy chcą modyfikacji toru w Barcelonie

Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix (GPDA) chce, aby tor w Barcelonie został poddany modyfikacjom w miejscu, w którym w ostatni weekend Heikki Kovalainen uległ poważnemu wypadkowi ...
Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix (GPDA) chce, aby tor w Barcelonie został poddany modyfikacjom w miejscu, w którym w ostatni weekend Heikki Kovalainen uległ poważnemu wypadkowi.

Chociaż Kovalainen wyszedł z wypadku bez szwanku i najprawdopodobniej wróci na tor już w Turcji, dyrektor GPDA Mark Webber chce, aby zakręt dziewiąty toru w Barcelonie został zmieniony

„Pułapki żwirowe w tym miejscu muszą być większe”, powiedział Webber. „Sebastien Bourdais tydzień wcześniej w trakcie testów również właśnie w tym miejscu się rozbił, więc musimy się dokładnie temu przyjrzeć.”

„Na wyjściu z zakrętu miejsca jest sporo, ale na wejściu już nie. Jeśli masz więc problem na wejściu w zakręt, po prostu nie ma tam wystarczająco dużo miejsca.”

„Wyciągniemy jednak wnioski z tych dwóch wypadków i jestem pewny, że przed przyszłorocznym wyścigiem bariery zostaną cofnięte.”