Pomnik Kuliga i Bublewicza w kultowym miejscu

W kultowym miejscu polskich rajdów, przy słynnych "patelniach walimskich?, które od wielu lat są częścią odcinka specjalnego Rajdu Elmot, stanął pomnik pamięci Janusza Kuliga i Mariana ...
W kultowym miejscu polskich rajdów, przy słynnych "patelniach walimskich”, które od wielu lat są częścią odcinka specjalnego Rajdu Elmot, stanął pomnik pamięci Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Z inicjatywą obelisku dla tragicznie zmarłych legend polskich rajdów wyszli lokalni kibice. Dwa ciasne nawroty na kostce w Walimiu to miejsce, gdzie przy okazji Rajdu Elmot co roku gromadzi się mnóstwo kibiców, aby podziwiać efektowne poślizgi. Tam "latali bokami" także Kulig i Bublewicz.

Uroczyste odsłonięcie pomnika w sobotę 3 maja poprzedziła msza polowa, w której udział wzięło grono gości m.in. najbliższa rodzina Janusza Kuliga, córka Mariana Bublewicza - Beata, Jarosław Baran i liczni kibice.

"Nie umierają Ci, którzy trwają w naszych sercach. Gdyby nie było Was - nie byłoby rajdów" - mówił Jan Kulig składając podziękowania fanom rajdów i Janowi Kocjanowi z Walimia, pomysłodawcy pomnika.


Więcej o: