Wypadek Macieja Wisławskiego na drodze i pilota Kuzaja na oesie

Rajdowi piloci lidera i wicelidera klasyfikacji rajdowych mistrzostw Polski uczestniczyli w niedzielę w wypadkach.Maciej Wisławski, w RSMP etatowy pilot wicelidera klasyfikacji,...
Rajdowi piloci lidera i wicelidera klasyfikacji rajdowych mistrzostw Polski uczestniczyli w niedzielę w wypadkach.

Maciej Wisławski, w RSMP etatowy pilot wicelidera klasyfikacji, Kajetana Kajetanowicza, jadąc samochodem na drodze w Nadrzeczu k/Biłgoraja musiał ratować się ucieczką do rowu, aby uniknąć czołowego zderzenia z samochodem jadącym z naprzeciwka.

Prowadząca go kobieta prawdopodobnie straciła panowanie nad samochodem, który wpadł w poślizg. Ogromne doświadczenie Wisławskiego pozwoliło mu uniknąć zderzenia. Obyło się bez poważnych obrażeń, tylko jedna z pasażerek Wisławskiego złamała palec.

Popularny "Wiślak" jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawanych pilotów w Polsce, na „prawym” jeździ już ćwierć wieku. Przez wiele lat startował z Krzysztofem Hołowczycem, od ubiegłego roku jeździ z Kajetanem Kajetanowiczem i aktualnie przygotowują się do Rajdu Elmot. W TVN Turbo prowadzi o program Szkoła Bezpiecznej Jazdy - "Szkoła Auto".

Walijczyk Craig Parry, w Polsce pilot Leszka Kuzaja, wykorzystał krótką przerwę w RSMP i wystartował w rundzie mistrzostw Irlandii - Rally of the Lakes, jako pilot Garetha MacHale. Załoga Forda Focusa WRC walczyła o zwycięstwo z Eammonem Bolandem (Subaru Impreza WRC), gdy wypadli z drogi na OS14.

Parry skarżył się bół pleców i został zabrany do szpitala. W najbliższą środę rozpoczyna się zapoznanie z trasą Rajdu Elmot. Kuzaj i Parry muszą wtedy sporządzić opis trasy, na której będą ścigać się w piątek i sobotę. Prawdopobnie do tego czasu Parry nie będzie w stanie wsiąść do rajdówki.