Super Aguri nie wpuszczone na tor w Stambule

Jak donosi Autosport, ciężarówki Super Aguri nie zostały wpuszczone na tor w Stambule, gdzie za tydzień zostanie rozegrane Grand Prix Turcji ...
Jak donosi Autosport, ciężarówki Super Aguri nie zostały wpuszczone na tor w Stambule, gdzie za tydzień zostanie rozegrane Grand Prix Turcji.

Chociaż współwłaściciel zespołu, Aguri Suzuki wciąż walczy o ocalenie swojej stajni, Autosport twierdzi, że Prezes Honda Racing F1 Nick Fry poinformował już zarząd Formuły 1, że Super Aguri nie wystartuje w Turcji.

„Nie sądzę, aby firma wielkości Weigl Group mogła skutecznie wspierać zespół Formuły 1 chyba, że Weigl ma partnerów, o których nie wiemy”, powiedział Fry.

Weigl tymczasem zapewnia, że posiada wsparcie poważnych inwestorów oraz długoterminowe plany wobec Super Aguri i jest pewny pozytywnego rozpatrzenia jego oferty przez radę nadzorczą Hondy.

Jednak Fry po miesiącach problemów Super Aguri przestał ukrywać, że ma dość wykładania pieniędzy Honda Racing w ratowanie obecnie najsłabszego zespołu w stawce.

„Honda zawsze wspierała Super Aguri i to zdecydowanie bardziej niż przewiduje to nasza umowa”, powiedział Fry. „Próbowaliśmy pomóc tak bardzo, jak było to możliwe, ale nigdy nie chcieliśmy dwóch zespołów. Robiliśmy zdecydowanie więcej niż zakładaliśmy. Czas aby Super Aguri znalazło pieniądze.”

Aktualnie ciężarówki należące do Super Aguri zostały zaparkowane przed bramą Istambul Park czekając na informacje od szefostwa zespołu. Tymczasem personel zespołu właśnie wyruszył w podróż z Wielkiej Brytanii do Turcji…