Rampf: Różnice między czołową trójką są minimalne

Dyrektor Techniczny BMW Sauber, Willy Rampf twierdzi, że walka na szczycie jest tak wyrównana, że nawet najmniejszy błąd lub usprawnienie mogą przechylić szalę zwycięstwa na stronę jednego z trzech zespołów ...
Dyrektor Techniczny BMW Sauber, Willy Rampf twierdzi, że walka na szczycie jest tak wyrównana, że nawet najmniejszy błąd lub usprawnienie mogą przechylić szalę zwycięstwa na stronę jednego z trzech czołowych zespołów.

Nick Heidfeld i Robert Kubica w tym sezonie poczynili kolejny krok w przód i obecnie dzięki świetnym występom zajmują odpowiednio piątą i trzecią pozycję w klasyfikacji kierowców.

Chociaż BMW dotychczas nie było wystarczająco szybkie, aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo Rampf twierdzi, że nawet drobna poprawka może dać jego kierowcom przewagę.

„Wyścig w Barcelonie pokazał, że kolejność w stawce się nie zmieniła”, powiedział Rampf. Ferrari wciąż ma przewagę, a McLaren i BMW prezentują praktycznie ten sam poziom.”

„Stawka jest tak wyrównana, że nawet najmniejsze ulepszenie jednego z bolidów może przechylić szalę zwycięstwa. Właśnie dlatego pracujemy nad rozwojem naszego wozu pełną parą.”

Szef BMW Sauber, Mario Theissen powiedział jednak, że podstawowym celem w Turcji będzie utrzymanie się na czele stawki obok Ferrari i McLarena.

„Cel na Grand Prix Turcji jest jasny: chcemy ugruntować swoja pozycję wśród liderów, a Ferrari wciąż jest dla nas wyznacznikiem.”, tłumaczył. „Na piąty wyścig sezonu znowu przygotowaliśmy kolejne ulepszenia naszego F1.08.”