Solberg i Atkinson też testują nowe Subaru

Od ostatniego zwycięstwa Subaru (Rajd Wielkiej Brytanii 2005) minęło już 25 miesięcy. Nie ma się czym chwalić. To najdłuższy okres bez sukcesów od pojawienia się marki w mistrzostwach świata w 1993 ...
Od ostatniego zwycięstwa Subaru (Rajd Wielkiej Brytanii 2005) minęło już 25 miesięcy. Nie ma się czym chwalić. To najdłuższy okres bez sukcesów od pojawienia się marki w mistrzostwach świata w 1993 roku.

Remedium ma być nowy samochód, Subaru Impreza WRC S14. W tym tygodniu po raz od pierwszy za jego sterami zasiedli etatowi kierowcy, Petter Solberg i Chris Atkinson. Od początku roku samochód testował tylko Markko Martin.

Ekipa testowa znajduje się na Sardynii, gdzie za 2 tygodnie odbędzie się szósta runda mistrzostw. Od środy, przez dwa dni jeździł Petter Solberg, który przyleciał prosto z Jordanii, a w piątek na kolejne dwa dni zmienił go Atkinson.

Poza potwierdzeniem informacji o odbyciu się czterodniowych testów hatchbacka, Subaru World Rally Team milczy na temat bliższych szczegółów.

"Tak, Petter i Chris zaliczają w tym tygodniu pierwsze jazdy nowym samochodem" potwierdził dyrektor zarządzający, Richard Taylor. "Jesteśmy nadal w trakcie prac rozwojowych, dlatego wolałbym na razie nie zdradzać żadnych szczegółów.

"Od początku planowaliśmy, aby Petter i Chris jak najszybciej przyłączyli się do prac rozwojowych. Już wcześniej mieli zaplanowane jazdy w ten weekend. Jeszcze nie podjęliśmy, kiedy samochód zadebiutuje w mistrzostwach świata".

Ostatni rajd zakończył się dla Subaru trzecim z rzędu podium, ponownie wywalczonym przez Chrisa Atkinsona. Petter Solberg, choć także notuje dobre czasy, częściej ma problemy techniczne i nie dowozi dobrych wyników do mety.

"W porządku, zajęliśmy trzecie miejsce, to świetny wynik, ale z drugiej strony, nie do końca wiem jak to się stało. Straciliśmy pięć minuty do zwycięzcy. Czeka nas jeszcze mnóstwo pracy" - zauważył Atkinson.