Rajd Elmot 2008 - lista zgłoszeń: Grzyb w piątym S2000

Leszek Kuzaj i Craig Parry, załoga Subaru Poland Rally Team, liderzy klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski otwierają listę zgłoszeń do rozgrywanego w drugi weekend maja 36. Rajdu Elmot-Remy.
Leszek Kuzaj i Craig Parry, załoga Subaru Poland Rally Team, liderzy klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski otwierają listę zgłoszeń do rozgrywanego w drugi weekend maja 36. Rajdu Elmot-Remy. W trzeciej rundzie RSMP start awizuje 49 załóg, ale nie wszystkie dopełniły jeszcze formalności.

W stosunku do Rajdu Krakowskiego urosła klasa S2000. Michał Kościuszko, Bryan Bouffier, Michał Sołowow i Mariusz Małszyczycki znowu pojadą Peugeotami 207 S2000. Natomiast w Grande Punto S2000 w barwach Fiat - Rufa Rally Team ze Słowacji wraca na polskie oesy Grzegorz Grzyb, który w ubiegłym roku za kierownicą słabszego Suzuki Swifta S1600 zdołał wygrać oes Rajdu Elmot.

W grupie N uzbierało się ponad dwadzieścia Mitsubishi Lancerów Evo i Subaru Imprez, na czele z ubiegłorocznym zwycięzcą Rajdu Elmot, Kajetanem Kajetanowiczem. W Świdnicy zadebiutuje trzecie w Polsce Subaru Impreza N14 - do jeżdżacych takim samochodem Leszka Kuzaja i Sebastiana Frycza dołączy Tomasz Kuchar.

Klasę A7 wzmocnił ubiegłoroczny mistrz, Marcin Majcher w Hondzie Civic Type-R i teraz liczy ona siedem samochodów. W kolejnej odsłonie C2-R2 Team's Challenge będzie rywalizowało sześciu kierowców małych Citroenów, ale najmocniejszą "ośką", Suzuki Swift S1600 znowu dysponuje Piotr Maciejewski.

Obok Swifta w A6 znalazły się trzy Citroeny C2 i jeden Peugeot 206. Listę zamyka sześć samochodów klasy historycznej, m.in. Subaru Legacy oraz dwa BMW - 318 IS i 320i. Tomasz Kramarczyk jeżdżący Oplem Astrą pauzuje do Rajdu Polski, a więc na Rajdzie Elmot nie pojawi się klasa N3.

» 36. Rajd Elmot-Remy 2008 - lista zgłoszeń