Francois Duval stawia na asfalty

Francois Duval dopiął budżet na start we wszystkich pozostałych rundach rajdowych mistrzostw świata rozgrywanych na asfalcie, oprócz Rajdu Irlandii. Szybki Belg dołożył do swojego tegorocznego ...
Francois Duval dopiął budżet na start we wszystkich pozostałych rundach rajdowych mistrzostw świata rozgrywanych na asfalcie, oprócz Rajdu Irlandii. Szybki Belg dołożył do swojego tegorocznego kalendarza Rajd Korsyki i Rajd Katalonii. Wcześniej w planach ma Rajd Niemiec. Wynajęcie Focusa WRC z M-Sportu na rajdy szutrowe okazało się za drogie.

"To bardzo dobra wiadomość, lubię ten rajd i będę rozjeżdżony po rozgrywanym tydzień wcześniej Rajdzie Katalonii" - napisał na swojej stronie informując o starcie na Korsyce.

Po raz kolejny pomocną dłoń wyciągnął belgijski milioner Steven Vergalle, który dołoży do startów z budżetu swoich firm, Vergokan i Strucko. Podobnie jak na inauguracji sezonu w Monte Carlo, Duval pojedzie Focusem WRC'07 w barwach Stobart VK Ford M-Sport World Rally Team.

Zanim Duval będzie w Niemczech będzie próbował powtórzyć doskonały wynik sprzed roku (2. miejsce), lub 4. miejsce z tegorocznego Monte Carlo, czeka go sponsorowany przez organizatora występ w Rajdzie Portugalii (IRC) za kierownicą Grande Punto S2000.

"Już nie mogę się doczekać tego startu” – powiedział. „Tęsknię za jazdą, bo nie ścigałem się od czasu Monte Carlo. W Turcji widziałem, że rywalizacja jest bardzo zacięta, a możliwości Fiata i Peugeota są porównywalne. Na pewno będę musiał uważać na kapcie, bo jak pokazała Turcja łapanie ich jest bardzo kosztowne”.