Przesiadka z VW Race Touarega do Scirocco

Rajdowi kierowcy zespołu Volkswagena nie mogą narzekać na brak zajęć. Carlos Sainz, zwycięzca Rajdu Centralnej Europy, dwukrotny rajdowy mistrz świata, oraz trzeci na bezdrożach Rumunii i Węgier - ...
Rajdowi kierowcy zespołu Volkswagena nie mogą narzekać na brak zajęć. Carlos Sainz, zwycięzca Rajdu Centralnej Europy, dwukrotny rajdowy mistrz świata, oraz trzeci na bezdrożach Rumunii i Węgier - Dieter Depping miesiąc po zakończeniu zmagań na błotnistych trasach terenowego rajdu będą musieli się odnaleźć w całkiem nowej sytuacji.

Na Motorsport Arena Oschersleben, trzecim co do wielkości tego typu obiekcie w Niemieczech (po Nurburgring i Hockenheim) właśnie zakończyły się długodystansowe testy wyścigowej wersji nowego VW Scirocco. Na pierwszym zaprezentowanym zdjęciu samochód prezentuje się doskonale.

Obok Depping'a samochód ustawiał m.in. dwukrotny zwycięzca wyścigu Le Mans, Hans-Joachim Stuck, który razem z rajdowcami - Sainzem i Ginielem de Villiers będzie stanowił załogę jednego z trzech VW Scirocco, którę posłużą w dniach 23-25 maja do 24-godzinnego wyścigu na torze Nurburgring.

300-konny Scirocco, w którym napęd na przednią oś z 2-litrowego diesla TFSI przenosi skrzynia DSG, a biegi zmienia się łopatkami przy kierowcyni, jest już gotowy do startu w wyścigowym maratonie, choć jeszcze przez kilka miesięcy wersja cywilna nie będzie dostępna w salonach.