Danica Patrick zainteresowana testem F1

Danica Patrick - pierwsza kobieta, która wygrała wyścig serii IndyCar - może już wkrótce przetestować bolid F1. Po pierwszym zwycięstwie w karierze na japońskim owalu Motegi Twin Ring ...
Danica Patrick – pierwsza kobieta, która wygrała wyścig serii IndyCar – może już wkrótce przetestować bolid F1.

Po pierwszym zwycięstwie w karierze na japońskim owalu Motegi Twin Ring, Honda potwierdziła, że chciałaby zaprosić 26-letnią Danicę na testy bolidu F1.

W wywiadzie dla Autosportu Danica potwierdziła, że jest zainteresowana testem, ale tylko takim z prawdziwego zdarzenia.

„Każdy kierowca marzy o przejechaniu się bolidem F1, więc tak – byłabym zainteresowana testem, ale tylko takim z prawdziwego znaczenia.”

„W 2005 roku proponowano mi pokazowy przejazd przed wyścigiem na Indianapolis, ale powiedziałam: „Nie ma mowy. Nie chcę, aby mój występ był traktowany jak widowisko. To żenujące.” Ale prawdziwym testem byłabym zainteresowana.”

Prezes Honda Racing F1, Nick Fry, potwierdził, że zespół poważnie rozważa zaproszenie Patrick na testy, chociaż zaznaczył, że żadne rozmowy na ten temat nie miały jeszcze miejsca.

„Nic jeszcze nie zrobiliśmy w tej sprawie, ale jeśli Danica byłaby zainteresowana testem, bylibyśmy bardziej niż zadowoleni.”